Nie jeden, ale aż dwa tańsze iPhone'y od Apple? iPhone 9 i iPhone 9 Plus mogą zadebiutować już wiosną

O tym, że Apple pracuje nad budżetowym iPhonem, który miałby trafić do sklepów tej wiosny, wiemy już od jakiegoś czasu. Teraz okazuje się jednak, że firma z Cupertino może mieć w zanadtrzu jeszcze jedną niespodziankę.
Zobacz wideo

Na ciekawy trop trafili dziennikarze serwisu 9to5Mac, którzy w kodzie źródłowym systemu iOS 14 odkryli ślady nie jednego, ale aż dwóch nowych iPhone'ów. Wiele wskazuje na to, że Apple szykuje premierę 4,7-calowego iPhone'a 9 i 5,5-calowego iPhone'a 9 Plus. Jak sama nazwa wskazuje, będą to bezpośredni następcy wciąż popularnych iPhone'a 8 oraz iPhone 8 Plus.

Co o nich wiemy? Obydwa telefony mają pracować pod kontrolą układu A13 Bionic, czyli tego samego, który napędza iPhone'a 11 oraz iPhone'a 11 Pro. Na czym więc zaoszczędzi Apple? Przede wszystkim na ekranach. Budżetowe iPhone'y otrzymają wyświetlacze LCD Retina. Będą także dysponowały znacznie większymi ramkami w porównaniu z flagowymi modelami.

iPhoneiPhone fot. Unsplash

Wiemy również, że w urządzeniach zabraknie funkcji odblokowania telefonu za pomocą twarzy (Face ID). Zamiast niej będziemy mieć do dyspozycji czytnik linii papilarnych umieszczony pod okrągłym przyciskiem Home. Wiele wskazuje na to, że iPhone 9 i iPhone 9 Plus to  propozycja dla bardziej tradycyjnych użytkowników, którzy cenią sobie "starszy" design iPhone'a.

Możemy również spodziewać się pewnych kompromisów w kwestii wbudowanego aparatu. Nie wykluczone, że iPhone'a 9 będzie dysponował jedynie pojedynczym obiektywem, a w wersji 9 Plus znajdą się dwie soczewki - tak jak to miało miejsce w przypadku iPhone'a  8 i 8 Plus.

Warto przy tym zaznaczyć, że nazwy, którymi posługują się dziennikarze 9to5Mac, nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Apple. Wcześnie wiele źródeł donosiło, że telefon, nad którym obecnie pracuje firma z Cupertino, to następca ciepło przyjętego iPhone'a SE czyli iPhone SE2.

Z informacji 9to5Mac wynika również, że obydwa urządzenia moją pojawić się w sprzedaży już wiosną 2020 roku. Wiele zależy jednak od tego, jak Apple poradzi sobie z opóźnieniami, które są spowodowane m.in. czasowym zamknięciem fabryk firmy Foxconn w Chinach. Foxconn to jeden z najważniejszych partnerów Apple i główny dostawca części do iPhone'ów.

Więcej o: