Netflix wprowadza nowe funkcje. Rodzice mogą zabezpieczyć profil PIN-em i zablokować niektóre treści

Daniel Maikowski
Netflix zdecydował się na ulepszenie funkcji kontroli rodzicielskiej. Od teraz użytkownicy będą mogli zabezpieczyć swój profil kodem PIN, a nawet usunąć z danego profilu konkretne filmy i seriale. To zdecydowanie krok w dobrym kierunku.
Zobacz wideo

W ostatnich tygodniach serwisy VOD cieszą się gigantyczną wręcz popularnością, a to m.in. ze względu na fakt, że większą część naszego dnia spędzamy w domu. Korzysta na tym również Netflix, który już wcześniej był najpopularniejszą usługą streamingową na świecie.

W serwisie stworzonym przez Reeda Hastingsa znajdziemy nie tylko tzw. produkcje oryginalne i seriale oraz filmy na licencji, ale także coraz bogatszą bibliotekę treści dla najmłodszych. Wśród nich można znaleźć filmy animowane, takie jak „Klaus”, seriale, takie jak „Potężny mały Bheem” czy też programy interaktywne, jak „Carmen Sandiego: Kraść albo nie kraść”.

Dotychczas rodzice mogli w dość ograniczonym stopniu kontrolować to, co ich dzieci oglądają na platformie. Netflix pozwalał co prawda na utworzenie profilu dziecięcego (Kids). Sęk w tym, że w jego ramach dostępne były zarówno bajki dla kilkulatków, jak seriale dla nastolatków.

NetflixNetflix fot. Netflix

Netflix wprowadza nowe funkcje kontroli rodzicielskiej

Na szczęście to już przeszłość. Netflix poinformował o ulepszeniu funkcji kontroli rodzicielskiej. Od teraz możemy:

- Ustawić kod PIN, który pomoże zablokować dzieciom dostęp do poszczególnych profili.

- Dostosować profil dziecka, dzięki filtrom, które ograniczą wyświetlanie nieadekwatnych do wieku widza filmów, seriali i programów. Filtry te różnią się w zależności od kraju i powstają na podstawie lokalnych standardów oceny treści.

- Usuwać z danego profilu konkretne filmy, seriale czy programy. Po zastosowaniu takiego filtra zablokowane tytuły nie będą w ogóle widoczne w danym profilu.

- W prosty sposób sprawdzić konfigurację każdego profilu w ustawieniach konta, w sekcji “Profile i kontrola rodzicielska”.

- Dowiedzieć się, co dzieci oglądały w ramach utworzonego dla nich profilu.

NetflixNetflix fot. Netflix

- Wyłączyć automatyczne odtwarzanie w profilu Dzieci

Możliwość wyboru i kontroli od zawsze były ważne dla naszych użytkowników, w szczególności tych, którzy są rodzicami. Mamy nadzieję, że dodatkowe funkcje kontroli ułatwią rodzicom podejmowanie właściwych decyzji dotyczących najlepszej rozrywki dla całej rodziny.

- podkreśla Michelle Parsons, manager działu produktów dla dzieci w Netflix.

Każdy użytkownik Netfliksa może samodzielnie dodać do swojego profilu nowe funkcje kontroli rodzicielskiej. Znajdują się one w zakładce ustawień konta i są dostępne zarówno na komputerach, jak również urządzeniach mobilnych.