The Sims 4 dostaną dwa rozszerzenia i jeden duży dodatek. Paczki do gry pojawią się w ciągu pół roku

Studio Maxis, odpowiedzialne za serię The Sims, przedstawiło plany na najbliższe pół roku. W tym czasie wypuszczone zostaną trzy paczki dodatków najnowszej części. Twórcy The Sims 4 pracują także nad sposobami na wspólną rozrywkę, ale nie chodzi o tryb wieloosobowy.

The Sims 4 wyszło sześć lat temu, ale gra cieszy się niesłabnącą popularnością - z roku na rok co raz więcej osób dołącza do rozgrywki. W zeszłym roku społeczność The Sims urosła aż o 7 mln graczy. Dotąd studio Maxis wypuściło dziewięć dodatków i siedem pakietów rozszerzeń do najnowszej odsłony serii. Twórcy nie mają zamiaru rezygnować z gry i dalej tworzą dodatkową zawartość do uniwersum The Sims 4. Studio przedstawiło właśnie swoje plany na najbliższe sześć miesięcy. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

The Sims 4 nowe dodatki otrzyma jeszcze w tym roku

Maxis tylko w 2017 roku wypuścił mniej niż dwa duże rozszerzenia do gry, od czasu jej premiery. W tym roku sytuacja może się powtórzyć. Studio zaplanowało premierę dużego dodatku w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, więc z drugim rozszerzeniem mogą się nie wyrobić. Od 16 marca zespół pracuje zdalnie, ale nie przeszkadza mu to w rozwoju The Sims 4. W ciągu pół roku mają ukazać się pakiet rozszerzeń oraz pakiet akcesoriów, oraz Dodatek. Michael Duke nie informuje jednak, jaka będzie ich zawartość. Jeśli chodzi o Dodatek, to ma być on niespodzianką. Natomiast pakiet akcesoriów nadal nie został wybrany i głosowanie w jego sprawie dopiero się odbędzie.

Studio Maxis pracuje też nad sposobami wspólnej rozgrywki bez konieczności wychodzenia z domu, by pomóc swoim graczom w czasie społecznej izolacji. Jak zaznacza Duke, nie chodzi jednak o tryb rozgrywki wieloosobowej, a więcej informacji zostanie ujawnionych już niedługo. Wiadomo jednak, że SimGuru dostaną możliwość jeszcze większego uczestnictwa w życiu społeczności. 

Więcej o: