Wielka aktualizacja Windows 10 opóźniona. Microsoft wykrył błąd i chce go naprawić

Majowa duża aktualizacja Windows 10 nie zostanie wydana zgodnie z planem. Microsoft znalazł pewien problem związany z bezpieczeństwem w najnowszej wersji systemu i postanowił wstrzymać się, aby zapewnić bezawaryjne działanie u wszystkich użytkowników. Na Windows 10 May 2020 Update poczekamy zatem jeszcze ponad 3 tygodnie. Co zaoferuje?
Zobacz wideo Komunikator Zoom bije rekordy i budzi kontrowersje. Czy jest bezpieczny?

Dwa razy do roku Microsoft udostępnia użytkownikom Windowsa 10 dużą aktualizację, która przynosi wiele nowości systemowych, ale i naprawia ewentualne błędy lub problemy z uprzednio wydanej wersji. Najnowsza aktualizacja Windows 10 May 2020 Update miała być dostępna dla użytkowników już 12 maja, ale nie będzie. Microsoft poinformował właśnie o opóźnieniu.

Windows 10 May 2020 Update opóźniony z powodu błędu

Firma zdecydowała się odroczyć wprowadzenie nowego wydania Windows 10 z powodu błędu, który znalazła w najnowszej kompilacji systemu. Nie jest pewne, czego dotyczy problem, ale jest to luka typu 0-day, którą z powodzeniem mogliby wykorzystać cyberprzestępcy.

Microsoft wstrzymał aktualizację, aby naprawić problem. Teraz firma koncentruje się na tym, aby dostarczyć deweloperom wersję niezawierającą luki 0-day, co ma się stać w najbliższych dniach. Do zwykłych użytkowników wielka aktualizacja Windowsa ma trafić w ostatni czwartek miesiąca - 28 maja. Tak przynajmniej wynika z nieoficjalnych doniesień, bo Microsoft na razie nie potwierdził czy opóźnienie nie będzie dłuższe.

Windows 10 May 2020 Update

Nadchodzący wielkimi krokami system Windows 10 May 2020 Update ma przynieść wiele nowych funkcji i rozwiązań. Jednym z najważniejszych jest zmiana indeksowania plików Windows, co powinno przełożyć się na szybszą pracę systemu na starszych komputerach wyposażonych w powolne, "talerzowe" dyski HDD.

Microsoft wprowadził też funkcję wykonywania połączeń głosowych (ze swojego numery telefonu) zdalnie z poziomu komputera połączonego z komórką poprzez aplikację "Twój telefon". Poza tym firma odświeżyła interfejs i wprowadziła drobne zmiany w niektórych miejscach i aplikacjach systemu. Odseparowała również asystenta Cortanę od mechanizmu Windows Search i będzie oferowała ją teraz jako osobną aplikację (wciąż brak języka polskiego).

Prace nad dopracowaniem majowego wydania Windows 10 trwały od wielu miesięcy. Microsoft wciąż poprawiał problemy w kolejnych wersjach, a w połowie kwietnia wydał testerom kompilację 19041.207 (która miała być tą ostateczną). Być może jednak dzięki wielu poprawkom najnowsza wersja Windows 10 będzie w pełni bezpieczna i nie będzie powodowała problemów z działaniem u użytkowników. W ostatnim czasie Microsoft miał z tym spory problem.

Więcej o:
Komentarze (18)
Wielka aktualizacja Windows 10 opóźniona. Microsoft wykrył błąd i chce go naprawić
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 10 razy 10

  To musi być wypasiony błąd, bo takie normalne, uceglające co dziesiąty komputer MS wypuszcza zgodnie z planem...

 • kocislaw

  Oceniono 6 razy 4

  Gdyby nie aktualizacje które są robione bez ładu i składu naprędce,to Windows 10 nie jest złym systemem.Szybki i wydajny.Niestety każda nowa aktualizacja to modlenie się o to,czy system wstanie po zaktualizowaniu. O wiele lepiej mają użytkownicy edycji Enterprise,gdzie łątki są tylko po stronie bezpieczeństwa,reszta nie jest ruszana bo i po co?Firmy są poważnie traktowane.Natomiast większość użytkowników ma edycję Home i Pro,gdzie nie można tylko i wyłącznie pobierać aktualizacji w 100% bezpiecznych.Czyli Firmy są bezpieczne,a Ty domowy użytkowniku bądź królikiem doświadczalnym w procesach aktualizacji...

 • rasta-mw

  Oceniono 4 razy 2

  Mam w rodzinie dwa kompy z OS X (Catalin i Mojave) i dwa z win10, jak myślicie które z nich notorycznie mają różne problemy z działaniem?

 • druga_wieza

  Oceniono 6 razy 2

  No proszę: wykryli błędy w poprawce, której nie zdążyli zakazić użytkowników.
  Aha, nie istnieją błędy "typu 0-day". To nie jest cecha błędu. To kwestia jego znajomości i upływu czasu. W uproszczeniu błąd 0-day to taki, o którym nie wie sam producent, albo nawet wie, tylko nic z tym nie zrobił. Krótko mówiąc jeszcze nie wiadomo jak to załatać, lub obejść.

 • barakuda62

  Oceniono 1 raz 1

  przynosi wiele nowości systemowych, ale i naprawia ewentualne błędy lub problemy z uprzednio wydanej wersji
  ...................
  ... ale tradycyjnie wprowadza nowe problemy, nowe błędy, które gdyby nie kolejna aktualizacja nigdy nie zaistniałby na tym świecie... ale jest na to najlepsza rada- AKTUALIZACJA....🤣🤣🤣

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX