Samsung Galaxy Note20 na pierwszych renderach. Rewolucji nie będzie. Kiedy premiera?

W sieci pojawiły się pierwsze rendery Samsunga Galaxy Note20. Jeśli grafiki prezentują rzeczywisty wygląd smartfona, to nie powinniśmy spodziewać się wielkich zmian. Urządzenie ma trafić do sprzedaży pod koniec sierpnia.
Zobacz wideo

Źródłem wycieku renderów nowego smartfona z serii Galaxy Note są serwisy OnLeaks i Pigtou. Czego możemy się z nich dowiedzieć? Wiele wskazuje na to, że pod względem designu urządzenie będzie nawiązywać do tegorocznych modeli Galaxy S.

Największe różnice, to bardziej kanciasta bryła smartfona oraz większa wysepka z obiektywami aparatu. Większy z tegorocznych modeli, czyli Galaxy Note20+, ma dysponować przekątną 6,9 cala, czyli taką samą, co model Galaxy S20 Ultra. "Zwykły" Galaxy Note20 zostanie natomiast wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala. W przypadku Galaxy Note 20+ ekran ma być delikatnie zakrzywiony. Z kolei w mniejszym z modeli zostanie spłaszczony.

Wyróżnikiem serii pozostanie natomiast rysik S Pen. Z opublikowanych przez OnLeaks i Pigtou renderów wynika, że zmieni on swoje położenie i razem z głośnikiem zostanie umiejscowiony przy lewej krawędzi urządzenia (patrząc od strony ekranu).

Samsung Galaxy Note20Samsung Galaxy Note20 fot. OnLeaks/Pigtou

Samsung Galaxy Note20. Kiedy premiera?

Zwyczajowo premiera nowych urządzeń z serii Galaxy Note odbywa się pod koniec sierpnia. Z informacji południowokoreańskiej prasy wynika, że i tegoroczne smartfony zostaną pokazane mniej więcej tym okienku czasowym - mimo problemów związanych z pandemią COVID-19.

Wiemy natomiast, że Samsung zrezygnuje z tradycyjnej prezentacji, a premiera odbędzie się jedynie w sieci. Nie jest to oczywiście wielkie zaskoczenie. W ostatnich miesiącach w taki sam sposób zaprezentowane zostały nowe urządzenia Apple, Xiaomi, Oppo, OnePlus czy Realme.

Więcej o: