Jest data premiery Total War Saga: TROY. Grę będzie można pobrać za darmo przez pierwszą dobę

Data premiery Total War Saga: TROY została ujawniona. Produkcja trafi do sprzedaży już niedługo. Ponadto przez pierwszą dobę od debiutu, grę będzie można pobrać na Epic Games Store za darmo.

Total War Saga to kultowa seria gier, która w tym roku kończy 20 lat. Kolejne części cyklu pojawiają się na rynku regularnie co roku, czasami co dwa lata. Poprzednia odsłona o podtytule Three Kingdoms ukazała się w zeszłym roku, a studio The Creative Assembly na 2020 rok przygotowało kolejną część. Właśnie poznaliśmy jej datę premiery, uzupełnioną przez niespodziankę przygotowaną wraz z Epic Games Store. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

Data premiery Total War Saga: TROY już znana

Kolejna część gry umiejscowiono w starożytności, w samym środku wojny trojańskiej. Armię w tej legendarnej wojnie będzie można poprowadzić już niedługo, za nieco ponad trzy miesiące. Na nowym zwiastunie widnieje data premiery Total War Saga: TROY ustalona na 13 sierpnia 2020 roku. Gra standardowo już będzie dostępna tylko na komputerach - gry typu RTS nie są przystosowane do grania na padach.

 

Total War Saga: TROY za darmo na Epic Games Store

The Creative Assembly przygotowało niespodziankę dla fanów razem z Epic Games. W wirtualnym sklepie tej drugiej firmy gra będzie dostępna za darmo przez pierwsze 24 godziny od premiery. Jednocześnie produkcja będzie na wyłączność Epic Games Store przez parę miesięcy, a do oferty Steama trafi dopiero w 2021 roku.

To jednorazowe rozwiązanie, które ma przyciągnąć do produkcji nowych użytkowników, informuje studio odpowiedzialne za Total War Saga: TROY. Kolejne części mają być w dniu premiery udostępnianie w różnych platformach sprzedaży gier. 

Ostatecznie twierdzimy, że podjęliśmy dobrą decyzję zarówno dla naszych graczy, jak i samego studio, a więc była to też dobra decyzja dla całej serii Total War.

- twierdzi The Creative Assembly.

Więcej o: