Tylko jedna darmowa gra w Epic Games Store. Co z Conan Exiles?

Epic Games Store w tym tygodniu oferuje bezpłatnie tylko jedną grę o tytule Hue. Tylko, ponieważ sklep obiecał udostępnić także Conan Exiles, ale ostatecznie musiał się z tego wycofać. Gra trafi do zasobów sklepu, ale w wersji płatnej.

Epic Games Store po świetnym okresie, gdy oferował tydzień po tygodniu za darmo GTA 5, Civilization 6 oraz Borderlands: The Handsome Collection, ma małe problemy. Ostatnio zapowiedziano dwie nowe gry, ale tylko jedna z nich ostatecznie trafiła na platformę. The Escapist 2 zostało jednak tylko opóźnione i ostatecznie grę dostaniemy bezpłatnie za tydzień. Od 9 lipca będzie dostępna razem z Killing Floor 2 oraz Lifeless Planet: Premier Edition. Niestety, problemy dotknęły Epic Games także w tym tygodniu i zamiast dwóch gier, udostępniono jedną budżetową produkcję.

Zobacz wideo Marvel's Avengers: The MODOK [ZWIASTUN GRY]

Epic Games Store z darmowym Hue. Conan Exile pojawi się na platformie, ale odpłatnie

Od czwartku 2 lipca do czwartku 9 lipca do godziny 17 można za darmo dodać do swojej biblioteki produkcję o tytule Hue. Dzięki temu gra będzie dostępna nawet po zakończeniu promocji. Hue to logiczna zręcznościówka platformówka. Do kolejnych etapów gry przechodzi się, malując świat na różne kolory, co nadaje mu odpowiednich właściwości. Gra została bardzo dobrze przyjęta i jej średnia ocena na metacritic wynosi 79 proc. 

Drugą darmową grą na ten tydzień miała być produkcja wysokobudżetowa, czyli Conan Exile, który na rynek trafił trzy lata temu. Epic Games po cichu jednak wycofał ją z bezpłatnej oferty. To nie umknęło uwadze fanów, którzy licznie czekali na ten tytuł. Epic Games wydał ostatecznie oświadczenie na Twitterze, w którym informuje, że Conan Exile nie będzie dostępne za darmo. Gra pojawi się w wirtualnym sklepie w późniejszym terminie, ale będzie trzeba za nią zapłacić.  

Więcej o: