Microsoft udostępni dema ponad 60 nowych gier na Xboxa. Summer Game Fest startuje pod koniec lipca

Microsoft zdecydował się dołączyć do Summer Game Fest, inicjatywy, która ma zastąpić odwołane targi E3. Firma zapowiedziała, że pod koniec lipca, przez tydzień udostępni dema 60 nowych gier na Xboxa. Łączna liczba produkcji do przetestowania sięgnie nawet 100 tytułów. Część z nich już znamy.

Wszelakie duże targi, zostały odwołane w tym roku przez koronawirusa. Decyzja ta nie może dziwić, gdy spojrzymy na statystyki. Na jednych z największych targów gier, E3, w zeszłym roku pojawiło się przeszło 66 tys. osób. Odwołanie takich targów to spory kłopot dla mniejszych deweloperów, którzy nie mogą pozwoli sobie na reklamę za wiele milionów. E3 było dla nich doskonałą okazją, by zaprezentować swoją produkcję światu. Dlatego też dziennikarz Geoff Keighley zorganizował Summer Game Fest. Od maja do sierpnia na stronie internetowej wydarzenia udostępnianie są materiały z najróżniejszych gier. Do inicjatywy przyłączył się właśnie Microsoft, który od razu poinformował, co przyszykował dla graczy.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Microsoft dołącza do Summer Game Fest i udostępni ponad 60 nowych gier na Xbox

Swoje wydarzenie Demo Event, w ramach Summer Game Fest, Microsoft zorganizuje w dniach 21-27 lipca. W tym czasie skupi się oczywiście na posiadaczach Xboxa. Ci będą mogli przez tydzień zagrać w dema ponad 60 nowych gier, które nie pojawiły się jeszcze na rynku. Pełną listę  Microsoft pokaże bliżej daty rozpoczęcia wydarzenia, ale już teraz wiemy, że będzie można wypróbować:

  • Cris Tales,
  • Destroy All Humans!,
  • Haven,
  • Hellpoint,
  • Skatebird,
  • The Vale: Shadow of the Crown,
  • Raji: An Ancient Epic,
  • Welcome to Elk.

Opis gier znajdziecie na stronie Xboxa, ale niestety, tylko w języku angielskim. Jak wynika z informacji na witrynie, Xbox ma w zanadrzu 75-100 gier, które mogą zostać pokazane. Wiele z produkcji jest na wczesnym etapie i nie pojawi się w sprzedaży jeszcze przez jakiś czas. Dlatego warto być wyrozumiały, bo tytuły te będą jeszcze dopieszczane, a Xbox zachęca, by dzielić się swoimi uwagami z producentami, choćby w mediach społecznościowych. 

Więcej o: