Gameplay Assassin's Creed Valhalla. Do sieci trafił zapis z rozgrywki nadchodzącej gry Ubisoftu

Assassin's Creed Valhalla to nadchodzącą kontynuacja serii Ubisoftu o odwiecznym konflikcie asasynów i templariuszy. Nowa część została już oficjalnie zapowiedziana, tak jak i wydarzenie, na którym producent pokaże 12 lipca nowy trailer do gry. Wcześniej jednak w sieci pojawił się gameplay z Assassin's Creed Valhalla.

Ubisoft zapowiedział na niedzielę 12 lipca wydarzenie, które ma zastąpić odwołane targi E3. Tak jak zdecydowana większość branży, francuski wydawca dołączył do Summer Game Fest. Inicjatywa dziennikarza Geoffa Keighleya zbiera i promuje w jednym miejscu najważniejsze wydarzenia z branży gier. Ubisoft opublikował trailer którego można wywnioskować, że zobaczymy zapowiedzi Watch Dogs 3 i Assassin's Creed Valhalla. Zanim jednak twórcy dostaną szansę opowiedzenia o tej drugiej grze, wiele na jej temat zdradził zapis z rozgrywki, który trafił do sieci. 

 

Gameplay Assassin's Creed Valhalla trafił do sieci. Pół godziny zapisy rozgrywki

Półgodzinny zwiastun Assassin's Creed Valhalla z pewnością pozwala poczuć klimat gry, który nie zawodzi. Eivor występuje tutaj w wersji kobiecej (płeć bohatera wybierzemy na początku gry). Jak to bywa w tej serii, kolejne elementy są zmieniane stopniowo. Interfejs nie różni się więc znacząco od tego, co znamy z Odyssey. Ubisoft nie dokonał rewolucji także w ekwipunku. Postępuje jednak zwrot w stronę gier RPG, o czym świadczy rozbudowanie drzewka umiejętności. Ubisoft pozostawił także wybór linii dialogowych, być może niektóre z nich będą wpływały znacząco na rozgrywkę. 

 

Na gameplay'u widać, jak Eivor wraz ze swoją drużyną, a raczej już armią, podpływa drakkarami do fortu, który następnie podbija. Widać, że to jeszcze wczesna wersja gry, bo pojedynkom brakuje płynności i naturalności. Siła protagonistki momentami przypomina bardziej to, co znamy z God of War, niż z Assassin's Creed. To zapewne się jeszcze zmieni, bo ostatecznie seria bohaterami czyni ludzi, a nie bogów.

Zobacz wideo Marvel's Avengers: The MODOK [ZWIASTUN GRY]
Więcej o: