Cyberpunk 2077 przełożony. CD Projekt podał nową datę premiery gry

CD Projekt poinformował, że premiera gry Cyberpunk 2077 została przesunięta na 10 grudnia 2020 roku.

Długo oczekiwana premiera twórców Wiedźmina została przesunięta o 21 dni. "Wiemy, że biorąc pod uwagę skalę i złożoność projektu - 21 dni może się wydawać krótkim okresem, ale zaufajcie nam, wystarczającym" - czytamy w poście twórców na fanpage'u Cyberpunk 2077. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Cyberpunk 2077 z nową datą premiery. CD Projekt RED tłumaczy 

Jak wyjaśnili twórcy, najpoważniejszym wyzwaniem jest przygotowanie gry w dziewięciu odrębnych wersjach. Jej premiera zaplanowana jest zarówno na PC, jak i konsole starszej oraz najnowszej generacji. "Biorąc pod uwagę fakt, że w toku produkcji Cyberpunk 2077 zaczął być traktowana niemal jak gra na nową generację konsol, musimy upewnić się, że wszystko działa jak należy". Twórcy zaznaczyli, że utrudnieniem jest przygotowanie tego w domach. 

CD Projekt tłumaczy również, że fakt, iż został zakończony status certyfikacji, a gra posiada status "gold", nie oznacza, że prace nad podniesieniem jej jakości zostały zakończone. "Wręcz przeciwnie - na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patach w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany" - czytamy także.  

Wierzymy, że Cyberpunk 2077 to fantastyczna gra i jesteśmy w stanie podjąć każdą decyzję - choćby najtrudniejszą - by w Wasze ręce trafiła, którą pokochacie.

- zakończyli Adam Badowski i Marcin Iwiński, szefowie CD Projekt. 

Cyberpunk 2077 pojawi się na rynku 10 grudnia 2020 roku. Gra będzie dostępna na PC, Xbox One oraz PlayStation 5 oraz konsole starszej generacji. 

Więcej o: