iPhone 11 ma problemy z ekranem? Apple wymieni go za darmo ze względu na wadę fabryczną

iPhone 11 ma wadę fabryczną wyświetlacza. Mały procent smartfonów ma problem z dotykiem. Dlatego też Apple oferuje wymianę wyświetlacza, jeśli urządzenie pochodzi z trefnej partii.

Apple co jakiś czas ma problem ze swoimi smartfonami. Często okazuje się, że są to wady fabryczne. Firma w takich przypadkach stosuje politykę darmowej wymiany. Sytuacja co jakiś czas się powtarza, a Apple zawsze tak samo reaguje, gdyż marka i jej ocena przez klientów jest największą siłą amerykańskiego przedsiębiorstwa. Tym razem do wymiany trafiły niektóre wyświetlacze

Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

Problem z ekranem w iPhone 11? Sprawdź, czy Apple nie wymieni go za darmo

Mały procent iPhone'ów11 ma problemy z dotykiem. Nie wiadomo co je powoduje, ale ekran przestaje reagować w mniejszym lub większym stopniu. Apple uznało, że jest to wada fabryczna i ruszyło z programem darmowej wymiany. Problem dotyczy jedynie zeszłorocznej generacji iPhone 11 wyprodukowanych między listopadem 2019 a majem 2020 roku. 

Premiera iPhone 12 Apple znów płaci karę. Tym razem to Włosi uznali, że firma kłamała

To czy iPhone 11 kwalifikuje się do wymiany, można sprawdzić pod TYM adresem. Wystarczy wpisać numer seryjny naszego smartfona (wybierając  na telefonie iPhone kolejno opcje Ustawienia > Ogólne > To urządzenie) i kliknąć niebieski przycisk "Submit". Do darmowej naprawy mogą zostać wysłane jedynie urządzenia kupione nie więcej niż dwa lata temu, co dopiero w przyszłym roku będzie miało znaczenie.

iPhone, zdjęcie ilustracyjne Google znalazło lukę w iPhonie, która pozwala się do niego zdalnie włamać

Jeśli nasz iPhone kwalifikuje się do naprawy, należy znaleźć autoryzowany serwis, umówić spotkanie i zanieść tam urządzenie. Można także skontaktować się ze wsparciem Apple, w celu zamówienia kuriera, który odbierze smartfona. Warto pamiętać, że za wady inne niż fabryczne, serwis policzy sobie za naprawę. Ponadto przed wysyłką dobrze jest zrobić kopię zapasową danych. 

Więcej o: