Awaria Google Docs, Drive i Play. Nie działają usługi Google

Na stronie Downdetector.pl pojawiły się informacje o awarii jaka dotknęła usługi Google - w tym Google Play, Gmaila oraz stronę Google Docs do udostępniania dokumentów. Najwięcej zgłoszeń dotyczy Europy, ale awaria dotknęła też użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Japonii czy Australii.

Do awarii doszło w poniedziałek 14 grudnia w okolicach południa. Użytkownicy zgłaszają problemy techniczne i brak połączenia ze stronami takimi jak YouTube.com, Gmail.com, Google Docs, Google Play czy Google Drive.

Awaria usług Google - nie działa Gmail, YouTube czy Google Docs

Jak na razie przyczyna awarii nie jest znana. Z mapy udostępnionej na stronie Downdetector. com wynika, że problemy techniczne pojawiają się we wszystkich krajach Europy. Dodatkowo zgłoszenia wysyłane są przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Indii, Japonii, Ameryki Południowej i Australii. Przed godziną 13:00 było ponad 12 tys. zgłoszeń na działanie usług Google'a.

Google Play jest internetowym sklepem Google z muzyką, filmami, e-bookami oraz aplikacjami na smartfony i tablety, które działają na podstawie systemu operacyjnego Android. Awaria dotknęła też inne usługi oferowane przez Google, m.in: Yotube.com, pocztę Gmail czy serwis Google Docs. Nie ma też dostępu do usługi Google Drive - miejsca do przechowywania i udostępniania plików, zdjęć i filmów w chmurze. 

Więcej o: