Wiceminister z resortu Gowina krytycznie o Polskim Ładzie. "Dlaczego mielibyśmy to popierać?"

Anna Kornecka, wiceminister pracy, rozwoju i technologii, zamieściła krytyczny komentarz dotyczący zmian podatkowych wynikających z Polskiego Ładu. "Dlaczego mielibyśmy to popierać?" - pyta Kornecka.

Anna Kornecka należy do Porozumienia Jarosława Gowina. W rządzie Mateusza Morawieckiego jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy, Rozwoju i Technologii. W czwartek skomentowała zmiany podatkowe, które rząd planuje wprowadzić w ramach Polskiego Ładu.

Krytyka Polskiego Ładu. Kornecka: Podatki w uderzają w klasę średnią

"Podatki w Polskim Ładzie uderzają w ciężko pracującą klasę średnią, przedsiębiorców, lekarzy, kadrę zarządzającą, wykwalifikowanych specjalistów, samorządy, a w konsekwencji również każdego Polaka przez postępującą drożyznę. Mamy środek pandemii…Dlaczego mielibyśmy to popierać?" - napisała.

Polski Ład to program społeczno-gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych rocznie i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. 

Polski Ład. Jarosław Gowin chce poprawek

Członkowie Porozumienia od początku są krytyczni wobec zmian podatkowych. Mówi o tym otwarcie wicepremier i szef partii Jarosław Gowin. Polityk przekonuje, że zmiany "oznaczałyby nie to, że jacyś bogacze będą wyżej opodatkowani, bo to można rozważyć, tylko to, że wyższe podatki będą płacić miliony ciężko pracujących Polaków".

W środę Gowin zapowiedział złożenie poprawek do projektu, które mają ograniczyć "zbyt dużą skalę wzrostu podatków". - Nie tylko dla przedsiębiorców, ale szerzej dla tej części społeczeństwa, którą nazywa się klasą średnią. Uważamy, że jest tutaj pole do kompromisu z naszymi koalicjantami. Wierzymy, że wypracujemy wspólnie rozwiązania, które będą zachowywały wszystkie atuty propozycji Ministerstwa Finansów - mówił wicepremier i minister pracy, rozwoju i technologii.

Więcej o: