Dying Light 2: Stay Human coraz bliżej. Techland pokazał nowy zwiastun

Na konferencji Microsoftu poprzedzającej targi Gamescom studio Techland zaprezentowało nowy zwiastun gry Dying Light 2, której premiera odbędzie się pod koniec tego roku.

Dying Light 2 to bezpośrednia kontynuacja pierwszoosobowej gry akcji z 2015 roku, w której trafiamy do postapokaliptycznego świata opanowanego przez hordy zombie. Akcje sequela rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z prequela. Tym razem jej miejscem jest miasto "The City". W grze wcielamy się w postać Aidena Caldwella, który próbuje odkryć swoją zapomnianą tożsamość.

 

Dying Light 2. Techland pokazał nowy zwiastun

Podczas konferencji Xbox Gamescom 2021 wrocławski Techland zaprezentował najnowszy zwiastun swojej nadchodzącej gry. Zapoznaje nas on bliżej z historią "The City" i prezentuje kilka nowości w rozgrywce, które dotyczą przede wszystkim eksploracji samego miasta.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że jednym z najważniejszych aspektów świata Dying Light 2 będą rywalizujące ze sobą frakcje - Survivors, Peacekeepers i Renegades. Z każdą z tych grup będziemy mogli współpracować lub też walczyć. Twórcy podkreślają, że w zależności od dokonanych przez gracza wyborów, sytuacja polityczna w "The City" będzie się dynamicznie zmieniać.

Frakcje rządzą miastem za dnia, jednak w nocy metropolia zostaje opanowana przez hordy zombie. Tu przyda nam się nie tylko arsenał wymyślnych broni, ale również umiejętności parkouru, dzięki którym będziemy mogli przemieszczać się między poszczególnymi lokacjami w niezwykle widowiskowy sposób. System ten doczekał się sporej ilości ulepszeń względem części pierwszej.

Początkowo premiera Dying Light 2 miała odbyć się wiosną 2020 roku. Twórcy zdecydowali się jednak ją opóźnić, nie podając wówczas nowej daty. Teraz wiemy już, że produkcja Techlandu trafi na sklepowe półki 7 grudnia 2021 r., czyli już za kilka miesięcy.

Więcej o: