iPhone z sensorem Face ID ukrytym pod ekranem? Tak, ale dopiero za rok

Daniel Maikowski
iPhone 15 Pro ma zostać wyposażony w system Face ID umieszczony pod ekranem - wynika z ustaleń koreańskiego serwisu The Elec. Tymczasem tegoroczne modele iPhone'ów wreszcie pożegnają się z niesławnym "notchem".

Firma Samsung Display ma pracować nad technologią, którą Apple wykorzysta do ukrycia sensora Face ID pod wyświetlaczem nowych iPhone'ów - wynika z ustaleń serwisu the Elec. Zmiana ta ma nadejść w 2023 roku, wraz z premierą iPhone'a 15 Pro.

Zobacz wideo Najlepszy sprzęt Microsoftu od lat? Surface Pro 8 zaskakuje nie tylko nowym wyglądem [TOPtech]

Jak wyjaśnia cytowane źródło, technologia Samsunga sprawi, że czujniki Face ID będą niewidoczne gołym okiem. Oznacza to, że jedyną pozostałością po "notchu" w iPhonie 15 byłby niewielki obiektyw przedniego aparatu. Przy opracowaniu nowej technologii Samsung ma współpracować z firmą OTI Lumionics, a pierwszym smartfonem, w którym zostanie ona zastosowana będzie Galaxy Z Fold5.

iPhone 14 Pro również ze zmianami. Znika "notch".

Tymczasem, jak informuje Max Weinbach, znany dziennikarz, który od lat śledzi poczynania Apple, już w tym roku z iPhone'a 14 Pro zniknie "notch", czyli niesławne wcięcie w górnej krawędzi wyświetlacza. Na zaprezentowanym przez Weinbacha projekcie "notch" został zastąpiony przez dwa otwory typu punch hole  - dla sensora Face ID oraz dla obiektywu przedniego aparatu.

iPhone 14 ProiPhone 14 Pro Max Weinbach

Są też gorsze wieści, jak wynika z ustaleń Weinbacha tegoroczne iPhone'y nie tylko nie doczekają się poważniejszy zmian w konstrukcji i designie, ale będą również najszerszymi iPhone'ami w historii, na co wpływ będzie mieć oczywiście mocno wystająca wysepka głównego aparatu.

Posłuchaj podcastu
Więcej o: