Polacy z 11bit studios pokazali nową grę. The Alters jest hołdem dla klasycznego science-fiction

Podczas konferencji PC Gaming Show polskie tudio 11bit zaprezentowało zwiastun swojej najnowszej produkcji. Fabuła gry wciąż owiana jest tajemnicą, choć wiemy na pewno, że bęziemy mieć tu do czynienia z hołdem złożonym najlepszym produkcjom sci-fi.

Warszawskie studio 11 bit dla zachodnich graczy już dawno przestało być anonimowym producentem niszowych tytułów z odległej Polski. Sukces This War of Mine oraz Frostpunka sprawił, że Polacy są dziś stawiani pośród najciekawszych deweloperów w branży. Wystarczy wspomnieć o tym, że krótka zapowiedź drugiej odsłony Frostpunka wystarczyła, by gra powędrowała na szczyty listy przebojów platformy Steam (ranking ten powstaje w oparciu o złożone przez graczy preordery).

Zobacz wideo To koniec serii FIFA. Wybieramy najlepsze edycje gry. Pamiętacie piłkę halową z FIFY 98? [TOPtech]

Wcale niemniejsze zainteresowanie wzbudza inny tytuł 11 bit studios. Podczas konferencji PC Gaming Show zobaczyliśmy intrygujący zwiastun gry The Alters. I nie chodzi tu jedynie o fakt, że trailer ten został zilustrowany utworem Black and white autorstwa polskiego zespołu Kombi.

Te Alters intryguje przede wszystkim samym pomysłem. W grze wcielamy się w postać Jana Dolskiego, pracownika fizycznego, który na skutek pewnego zbiegu okoliczności przemierza odległą planetę na pokładzie zniszczonego statku kosmicznego. 

 

Aby wyrwać się z tej śmiertelnej pułapki Dolski potrzebuje pomocy. Tworzy więc szereg alternatywnych osobowości, które mają mu pomóc w powrocie do domu. Każdy z altersów stanowi lustrzane odbicie Dolskiego, ale charakteryzuje się zupełnie inną osobowością oraz innym zestawem cech.

Jan musi stworzyć alternatywne wersje samego siebie, altersów (…). Nazywamy ich tak, ponieważ nie są oni klonami. To alternatywne wersje tej samej osoby

- tłumaczą twórcy gry.

The Alters to gra skoncentrowana na małych, binarnych decyzjach, które często zapadają w ułamkach nanosekund, ale rzutują na całe twoje życie

- dodają.

Póki co, nie wiemy zbyt wiele o samej fabule gry. Twórcy zdradzili jednak, że w przeciwieństwie np. do Frostpunka, który był grą strategiczną, The Alters będzie klasyczną przygodówką, w której to właśnie wspomniana fabuła odegra kluczową rolę.

The Alters jest rozwijany od niemal trzech lat na Unreal Engine. Za produkcję odpowiada jeden z trzech wewnętrznych zespołów 11 bit studios.

Posłuchaj podcastu
Więcej o: