Disney Plus, Netflix, Apple TV Plus, Prime Video czy HBO Max? [PORÓWNANIE OFERT I CEN]

Daniel Maikowski
Disney Plus to kolejne wielka platforma streamingowa, która zadebiutowała w Polsce. Jak cena i oferta serwisu wypada na tle największych konkretów? Postanowliśmy to sprawdzić.

We wtorek Disney Plus oficjalnie zadebiutował w Polsce. To kolejna wielka platforma streamingowa, która spróbuje swoich sił nad Wisłą. Jakie szanse ma w starciu z Netfliksem, HBO Max czy Amazon Prime Video? Który z serwisów oferuje dziś najbardziej atrakcyjną ofertę?

Zobacz wideo Najlepsze gry, które zaliczyły finansową klapę. Co poszło nie tak? [TOPtech]

Disney Plus vs Netflix vs Apple TV Plus vs HBO Max vs Prime Video. Porównanie cen

Disney PlusDisney Plus Disney Plus

Disney Plus

Disney Plus oferuje użytkownikom tylko jeden plan abonamentowy. Za dostęp do serwisu zapłacimy 28,99 zł miesięcznie. Na start możemy skorzystać z oferty promocyjnej, w ramach której za roczny abonament zapłacimy 289,99 zł. 

Jak można łatwo policzyć, w przypadku rozliczenia rocznego oszczędzamy 15 procent w stosunku do subskrypcji miesięcznej. Minusem jest to, że w przypadku rezygnacji nie odzyskamy zapłaconej kwoty.

Disney Plus umożliwia udostępnianie konta innym użytkownikom. Na jednym koncie możemy oglądać seriale i filmy na czterech urządzeniach jednocześnie i stworzyć siedem osobnych profili. Nie musimy również dodatkowo dopłacać za oglądanie treści w jakości HD/UHD.

NetflixNetflix Netflix

Netflix

Netflix oferuje klientom trzy plany abonamentowe:

  • Podstawowy - 29 zł (1 ekran jednocześnie, brak jakości HD/UHD);
  • Standard - 43 zł (2 ekrany jednocześnie, jakość HD, brak jakości UHD);
  • Premium  - 60 (4 ekrany jednocześnie, jakość HD/UHD);

Na papierze wydaje się, że Netflix oferuje lepszą cenę od serwisu Disney Plus. Sęk w tym, że zarówno pakiet Podstawowy, jak również Standard nakłada na nas ograniczenia. W pierwszym nie możemy oglądać treści na kilku urządzeniach jednocześnie. W przypadku drugiego taka opcja istnieje, ale ogranicza się jedynie do dwóch urządzeń.

Ograniczenia dotyczą też jakości obrazu. W Pakiecie Podstawowym jesteśmy skazani na jakość SD, która nie kompletnie nie sprawdzi się w przypadku oglądania filmów i seriali na telewizorze. Pakiet standard dokłada jakość HD, ale nie UHD. Tak naprawdę dopiero pakiet Premium za 60 zł oferuje nam porównywalne funkcje do standardowego pakietu z Disney Plus.

Apple TV+Apple TV+ fot. Apple

Apple TV Plus

Apple TV+ również oferuje jeden plan abonamentu. Za dostęp do usługi zapłacimy 24,99 zł miesięcznie. W przypadku zakupu urządzenia Apple otrzymamy trzymiesięczny darmowy dostęp do serwisu. Apple TV Plus nie nakłada ograniczeń dotyczących liczby użytkowników korzystających z serwisu. Możemy oglądać treści nawet na sześciu ekranach jednocześnie. Platforma ta charakteryzuje się też niemal bezkonkurencyjną jakością obrazu (4K UHD).

HBO Max. Kiedy będzie dostępne w Polsce?HBO Max. Kiedy będzie dostępne w Polsce? Zdjęcie ilustracyjne/Shutterstock

HBO Max

HBO Max wyceniono na 29,99 złotych miesięcznie. Możemy też skorzystać z oferty w ramach której roczny dostęp do usługi kosztuje 234,99 zł (odpowiada to cenie 19,58 zł miesięcznie). W ramach jednego konta możemy oglądać filmy i seriale na trzech ekranach jednocześnie. 

Amazon Prime VideoAmazon Prime Video Daniel M.

Prime Video

Prime Video oferuje zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny. Za dostęp do platformy VOD Amazona zapłacimy jedynie 49 zł rocznie. Możemy też zdecydować się na miesięczną subskrypcję, którą  wyceniono na 10,99 zł. Prime Video oferuje jeden plan, w ramach którego dostępna jest jakość UHD, a treści możemy oglądać na trzech urządzeniach jednocześnie.

Disney Plus vs Netflix vs Apple TV+ vs HBO Max vs Prime Video. Koszty roczne

Disney + -  289,90 zł (subskrypcja roczna); 347,88 zł (subskrypcja miesięczna)

Netflix - 348 zł (Podstawowy); 516 zł (Standard); 720 zł (Premium);

Apple TV Plus - 299,88 zł (subskrypcja miesięczna)

Prime Video - 49 zł (subskrypcja roczna), 131,88 zł (subskrypcja miesięczna);

HBO Max - 234,99 zł (subskrypcja roczna); 359,88 zł (subskrypcja miesięczna).

Disney Plus vs Netflix vs Apple TV+ vs HBO Max vs Prime Video. Okres próbny

  • Disney Plus - BRAK
  • Netflix - BRAK
  • Apple TV Plus - miesięczny okres próbny
  • HBO Max - BRAK
  • Prime Video - miesięczny okres próbny

Disney Plus vs Netflix vs Apple TV+ vs HBO Max vs Prime Video. Porównanie oferty

Disney Plus wchodzi do Polski z przytupem. W bibliotece serwisu znajdziemy m.in. animacje Disneya i Pixara, hity Marvela  („Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", „Eternals", „Avengers: Koniec gry", „Kapitan Marvel") czy kolekcję filmów i seriali z uniwersum Gwiezdnych Wojen (np. "The Mandalorian")

W bibliotece Pixara znajdziemy tak znakomite animacje jak "Toy Story", "Auta", "Coco", "Luca", "Odlot", "Ratatuj" czy Iniemamocni. Do tego dochodzą klasyki Disneya, takie jak "Król Lew", "Piękna i Bestia", czy wszystkie części "Piratów z Karaibów". Pełną ofertę Disney Plus można znaleźć w tym miejscu.

Netflix od kilku lat stawiana na produkcję treści oryginalnych, a przy tym mocno ogranicza ofertę filmów i seriali dostępnych na licencji. Wynika to z faktu, że dotychczasowi dostawcy tych treści udostępniają własne serwisy streamingowe.

Wśród najciekawszych produkcji Netfliksa wymienić można "Stranger Things", "Gambit Królowej", "The Crown", "The Umbrella Academy", "Narcos", "Mindhunter", "Big Mouth", "Wiedźmin" czy "Squid Game". Netflix słynie z tego, że produkuje dużo, ale jakość tych produkcji bywa potem mocno zróżnicowana.

Na platformie HBO Max znajdziemy znacznie mniej treści niż w przypadku Netfliksa. Z drugiej jednak strony w serwisie HBO trudno jest znaleźć kiepskie filmy i seriale. Już od wielu lat produkcje z tej platformy charakteryzują się wysoką jakością i zdobywają liczne nagrody.

W bibliotece HBO znajdziemy takie seriale, jak "Czarnobyl", "Kompania Braci", "Westworld", "Euforia", "Tokyo Vice", "Detektyw", "Miasto jest nasze", "Sukcesja" czy "Rodzina Soprano". Nie brakuje tu też kinowych hitów, które na platformę trafiają nawet kilka tygodni po premierze. Tak było chociażby w przypadku najnowszego "Batmana", "Diuny" czy filmu "Matrix Zmartwychwstanie".

Apple TV+ dysponuje zdecydowanie najskromniejszą biblioteką produkcji na wyłączność. Nie brakuje tu jednak ciekawych propozycji, takich jak "Servant", "Ted Lasso", "Mythic Quest" czy "Severnace".

Amazon Prime Video nie cieszy się w Polsce tak dużą popularnością jak Netflix czy HBO Max, co nie oznacza wcale, że nie znajdziemy tu filmowych i serialowych perełek. Najciekawsze produkcje od Amazona to m.in. "The Expanse", "Undone", "Koło czasu", "The Boys", "Reacher" czy "Mr Robot". Obecnie trwają pracę nad serialem „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy".

Więcej o: