Znaleźliście pod choinką smartfona? Oto najlepsze aplikacje na początek [TOPtech]

Daniel Maikowski
Jeśli pod choinką znaleźliście w tym roku smartfona, trzeba zrobić z niego użytek. Oto sześć aplikacji, które warto zainstalować na nowym urządzeniu.

Wszystkie aplikacje w naszym zestawieniu są oczywiście darmowe i dostępne zarówno na smartfonach z systemem Android, jak i iOS.

Zobacz wideo Znaleźliście pod choinką smartfona? Oto najlepsze aplikacje na początek [TOPtech]

Microsoft Edge (Android, iOS)

Choć zdaję sobie sprawę, że przeglądarki internetowe Microsoftu nie budzą szczególnego zaufania, do czego przyczynił się niesławny Internet Explorer, to jednak mobilny Edge zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Na tyle pozytywne, że na moim iPhonie zastąpił on przeglądarkę Google Chrome.

Appka jest szybka, intuicyjna i pozwala na łatwe przełączanie się między otwartym i prywatnym trybem przeglądania sieci. Inną bardzo ciekawą funkcją jest czytnik immersyjny, który umożliwia przeczytanie danego artykułu w bardziej przyjaznym i pozbawionym rozpraszających elementów layoucie.

TV Time (Android, iOS)

Jeśli tak jak ja śledzicie na bieżąco kilka, a nawet kilkanaście seriali, to wiecie, jak łatwo się pogubić w tym, który odcinek już widzieliśmy, a którego jeszcze nie. Tu z pomocą przychodzi  TV Time.

Aplikacja pozwala nam stworzyć listę ulubionych seriali i na bieżąco oznaczać obejrzane odcinki oraz sezony, a także je oceniać.  Dzięki TV Time możemy również odkrywać nowe propozycje dostosowane do serialowego gustu. Oprócz tego znajdziemy tu kalendarz zbliżających się premier filmów i seriali.

Pepper (Android, iOS)

Pepper w jednym miejscu gromadzi wszystkie najlepsze zniżki  - zarówno te ze sklepów internetowych, jak i z supermarketów czy dyskontów spożywczych. Poszczególne oferty są oceniane przez użytkowników. Oznacza to, że im promocja jest ciekawsza, tym wyżej ląduje rankingu.

Ciekawą funkcją są alerty i słowa kluczowe. Możemy utworzyć alert "chińskie smartfony", "PlayStation 5" czy "iPhone 14", a aplikacja wyśle nam powiadomienie, gdy dany produkt będzie dostępny w promocji.

Pocket (Android, iOS)

Codziennie trafiam w sieci na ciekawe artykuły, które chciałbym przeczytać, ale w danej chwili nie mam na to czasu. Jeśli również macie ten problem, to polecam wam aplikację Pocket. Dzięki niej w jednym miejscu zgromadzimy interesujące nas treści i przeczytamy je dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu. Również w trybie off-line.

Zapisywane artykuły możemy łatwo porządkować za pomocą tagów. Możemy też dostosować aplikację do naszych potrzeb, wybierając rodzaj fontu i jego wielkość, jak również skorzystać z trybu nocnego.

Photoshop Express (Android, iOS)

Photoshop Express to rozbudowane, ale też proste w obsłudze i intuicyjne narzędzie do edycji zdjęć i grafik. Jego twórcą jest firma Adobe, czyli światowy lider w dziedzinie oprogramowania dla profesjonalnych grafików.

Aplikacja oferuje funkcję automatycznej korekty fotografii, ale możemy także samodzielnie dostosować takie parametry jak kontrast, ekspozycja, nasycenie czy balans bieli.  Photoshop Express pomoże nam też odpowiednio wykadrować zdjęcie, zmienić jego rozmiar, a także zastąpić tło, usunąć szum czy też dodać odpowiedni filtr kolorystyczny.

TED (Android, iOS)

TED to aplikacja, która pomoże nam zdobyć wiedzę z przeróżnych dziedzin - od historii, przez politykę, biznes, a skończywszy na muzyce, psychologii czy nowych technologiach. Na platformie znajdziemy tysiące wykładów, prelekcji i warsztatów, których autorami są uznani eksperci.

Poszczególne materiały są dostępne w formie podcastów audio i wideo. Możemy je odtworzyć online lub pobrać do pamięci naszego smartfona.

Więcej o: