Netflix otworzy centrum inżynieryjne w Polsce. Już szuka specjalistów

Netflix zapowiedział otwarcie pierwszego w Polsce centrum inżynieryjnego. "Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów" - czytamy w komunikacie platformy. W Warszawie mają powstawać technologie do produkcji treści Netfliksa dla całego świata.
Zobacz wideo Wybieramy najlepsze gry 2022 roku. Elden Ring? Wysoko. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden [TOPtech]

Netflix sześć lat temu udostępnił polskojęzyczną wersję swojej platformy, a w 2022 roku firma otworzyła w Warszawie biuro na Europę Środkowo-Wschodnią. W Polsce powstało też ponad 30 filmów i seriali, na które w zeszłym roku przeznaczono 400 milionów - chwali się Netflix.

Netflix otworzy centrum inżynieryjne w Warszawie. Szuka specjalistów

Teraz amerykańska platforma pochwaliła się dalszymi planami rozwoju nad Wisłą. We wtorek ujawniono, że Netflix zamierza zainwestować w stworzenie centrum inżynieryjnego w Warszawie. Celem tego miejsca będzie tworzenie produktów i usług specjalnie dla partnerów Netfliksa, którzy produkują i zarządzają treściami w serwisie.

Warszawski zespół ma pracować nad rozwiązaniami, które będą wykorzystywane do produkcji treści dla platformy - od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie - opisuje Netflix. Rozwiązania ze stolicy naszego kraju mają też "zapewnić nowe, innowacyjne sposoby zarządzania rozrywką w skali globalnej". Inżynierowie z polskiego centrum mają mieć zatem wpływ na to, w jaki sposób studio Netflix będzie produkować popularne tytuły pokroju Wiedźmina, The Crown czy Stranger Things.

Netflix podkreśla, że wybór Warszawy nie jest przypadkowy, a decyzja zapadła już kilka miesięcy temu w centrali firmy w Los Gatos, w Dolinie Krzemowej. "Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów - polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie" - powiedziała Deborah Black, wiceprezydent Engineering, cytowana w komunikacie.

Netflix będzie teraz szukał pracowników warszawskiego centrum inżynieryjnego. Platforma planuje zatrudnić kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w Warszawie. Obecnie trwa już nawet rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych. Na razie nie wiadomo, kiedy centrum rozpocznie pracę.

Więcej technologicznych ciekawostek znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: