Cyberpunk 2077: Phantom Liberty będzie kosztować fortunę. CD Projekt szykuje największe DLC w historii

Pierwszy i jedyny fabularny dodatek do Cyberpunka 2077 będzie najdroższym DLC w historii warszawskiego studia. Niestety wciąż nie poznaliśmy daty premiery Phantom Liberty.

Od premiery Cyberpunka 2077 minęły ponad dwa lata. W tym czasie gra przeszła drogę od "wielkiego rozczarowania" do "dużego sukcesu", czego dowodem jest choćby nagroda dla najlepszej gry wciąż rozwijanej przez twórców, którą produkcji CD Projektu przyznali użytkownicy platformy Steam.

Zobacz wideo Wybieramy najlepsze gry 2022 roku. Elden Ring? Wysoko. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden [TOPtech]

Obecnie warszawskie studio skupia się na pracach nad pierwszym i jedynym fabularnym dodatkiem do Cyberpunka 2077. Póki co, "Widmo wolności", bo taką nazwę otrzymało to DLC, owiane jest, nomen omen, widmem tajemnicy, a twórcy skąpią nam szczegółów na temat tej produkcji.

Z tego schematu postanowił wyłamać się Marek Bugdoł z działu relacji inwestorskich CD Projekt, który w rozmowie z serwisem Parkiet zdradził, że Cyberpunk 2077: Phantom Liberty będzie największym i najdroższym dodatkiem w historii warszawskiego studia. Bugdoł zapewnił też, że prace nad projektem idą zgodnie z planem, ale nie zdradził planowanej daty premiery gry.

Liczymy, że nowe przygody i bohaterowie przyciągną tych, którzy już dobrze znają Cyberpunka, a także zachęcą wielu nowych graczy do rozpoczęcia rozgrywki w Night City. Zainteresowanie Cyberpunkiem wzrosło po premierze serialu 'Edgerunners' na Netfliksie. Bardzo cieszą nas statystyki wskazujące na wysoką liczbę grających oraz ich pozytywne oceny. Sentyment wokół gry wyraźnie się poprawił, co jest dobrym prognostykiem przed wydaniem Phantom Liberty.

- podkreślił Bugdoł w rozmowie z Parkietem.

 

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty - co wiemy o grze?

Głównym bohaterem DLC będzie Solomon Reed. W tę rolę wcieli się brytyjski gwiazdor Idris Elba. To już kolejna gwiazda wielkiego ekranu w Cyberpunk 2077. Aktor dołącza do Keanu Reevesa, który w "Widmie wolności" powróci w roli Johnny’ego Silverhanda.

Dodatek do "Cyberpunk 2077" ma być utrzymany w klimacie thrillera szpiegowskiego.

Solomon Reed to doświadczony agent tajnych służb Nowych Stanów Zjednoczonych, który wspólnie z V wyruszy na szalenie niebezpieczną misję

- informuje CD Projekt. Akcja dodatku będzie rozgrywała się w nowej lokacji - Dogtown

Cyberpunk 2077: Phantom LIberty trafi na konsole PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC jeszcze w 2023 roku. Dokładna data premiery i cena dodatku zostanie ujawniona w niedalekiej przyszłości.

Więcej o: