CD Projekt trafi w ręce Sony? Po internecie krążą plotki. Adam Kiciński skomentował sprawę

- Nic się nie zmieniło. Mogę więc powtórzyć to, co mówiliśmy przez lata, CD Projekt nie jest na sprzedaż - zadeklarował Adam Kiciński, prezes firmy. To odpowiedź na ostatnie doniesienia, jakoby Sony starało się wykupić polskiego potentata gier.

Pojawiające się plotki, jakoby Sony rozważało przejęcie CD Projekt, wzbudzały w ostatnich miesiącach spore zainteresowanie. Szczególnie po tym, jak pewien informator nazywający się Liz stwierdził, że CD Projekt RED prowadzi na ten temat rozmowy z PlayStation. Teraz mamy potwierdzenie, że doniesienia te są kompletną bzdurą.

Zobacz wideo Słuchawki Huawei FreeBuds 5 to dzieło projektantów, którzy puścili wodze fantazji [TOPtech]

Adam Kiciński: CD Projekt nie jest na sprzedaż

Plotki postanowił bowiem ukrócić sam prezes CD Projektu, Adam Kiciński. Jak zadeklarował podczas konferencji na temat wyników finansowych firmy, studio nie zostanie sprzedane żadnej firmie. - Nic się nie zmieniło. Mogę więc powtórzyć to, co mówiliśmy przez cały rok, CD Projekt nie jest na sprzedaż. Chcemy pozostać niezależni. Mamy, jak sądzę, doskonałą strategię, na pewno niełatwą do wykonania, ale bardzo ekscytującym jest podążać własną drogą - powiedział Kiciński. Informacje potwierdziła jeszcze na Twitterze Ola Sondej, zajmująca się PR-em CD Projekt RED. "Nie prowadzimy takich rozmów z Sony" - napisała.

CD Projekt nie ma powodów do zmartwień

W poniedziałek polskie przedsiębiorstwo podsumowało też początek 2023 roku i pochwaliło się niezwykłym sukcesem sprzedażowym. Wiedźmin 3: Dziki Gon trafił już bowiem do ponad 50 milionów graczy na całym świecie, a - doliczając dwie pierwsze części przygód Geralta - cała trylogia rozeszła się w 75 milionach egzemplarzy. W komunikacie zaznaczono, że przychody całej grupy CD Projekt wyniosły w pierwszym kwartale br. 175 mln zł, a skonsolidowany zysk netto to 70 mln zł. Dodano, że w pierwszym kwartale 2023 r. CD Projekt skupił się na pracach nad "Widmem Wolności", czyli nadchodzącym dużym dodatku do Cyberpunka 2077. W czerwcu rozpocznie się kampania marketingowa tej produkcji, a pierwszym przystankiem będzie Summer Game Fest: Play Days w Los Angeles. Więcej na ten temat mamy dowiedzieć się w nadchodzących tygodniach. 

Podobnie jak w poprzednich okresach, największy udział w sprzedaży miał Cyberpunk 2077. Solidny kwartał ma za sobą także Wiedźmin 3, którego edycja na najnowsze generacje konsol miała premierę w grudniu 2022 r.

- stwierdził Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD Projekt ds. finansowych cytowany w komunikacie.

Więcej o: