Wbiegł na scenę i zaczął krzyczeć: Chcę GTA VI! Incydent podczas Gamescomu [WIDEO]

"Chcę zagrać w GTA VI" - krzyczał do mikrofonu gracz, który wdarł się na scenę podczas konferencji Gamescom. Wcześniej ten sam (albo bardzo podobny mężczyzna) przerwał również niemiecki program sportowy, także domagając się informacji o kolejnej odsłonie kultowej gry.

Gamescom to jedno z największych na świecie wydarzeń poświęconych branży gier. Podczas tegorocznej edycji, która odbywa się w Kolonii, doszło do niespodziewanej sytuacji. Podczas gdy prowadzący opowiadał o jednej z gier, na scenę wdarł się gracz, który uporczywie chciał zdobyć dostęp do mikrofonu. Między mężczyznami doszło do małej szarpaniny. Z niewyraźnych krzyków, które próbował skierować gracz do mikrofonu, dało się zrozumieć, że domaga się informacji o grze GTA VI. Zanim ze sceny usunęli go ochraniacze, zdążył jeszcze krzyknąć, że "chce zagrać w GTA VI". Po całym incydencie prowadzący smutno powiedział, że jest rozczarowany tą sytuacją.  

Zobacz wideo Nie tylko GTA VI. Oto największe wycieki gier w historii [TOPtech]

Incydent w niemieckim studiu. W tle GTA VI

Co ciekawe, podobny incydent miał miejsce w weekend podczas programu Doppelpass o... niemieckiej piłkarskiej Bundeslidze. Gdy prowadzący omawiali występ Borussii Dortmund i zwycięską bramkę Donyella Malena, do studia nagle wtargnął mężczyzna. Zwrócił się do zgromadzonych w studiu ekspertów i zaczął pytać właśnie o GTA VI. Za nim pojawił się inny mężczyzna z widowni, który oblał go wodą. Prowadzący wstali i wyprowadzili mężczyznę. Widzowie zdążyli jednak jeszcze usłyszeć wykrzyczane przez niego słowa: Vice City. To jedna z poprzednich gier z serii GTA, której premiera miała miejsce w 2002 roku. Nie potwierdzono, że w obu zdarzeniach brał udział ten sam mężczyzna, ale poza podobnym manifestem, fizycznie obaj mężczyźni (lub po prostu ten sam mężczyzna) są niemal identyczni. 

Kiedy premiera GTA VI?

GTA VI jest prawdopodobnie jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w świecie gier. Ostatnia gra z tej serii miała premierę w 2013 roku i okazała się wielki hitem. Odpowiedzialne za serię studio Rockstar oficjalnie potwierdzono w lutym 2022 roku, że wkrótce okaże się kolejna gra z tej serii. Zrobiono to z powodu pojawiających się wycieków na temat produkcji. Wcześniej - pomimo trwających prac nad tytułem - Rockstar niczego nie komunikował. Grupan milczy także od pory słynnego wycieku z września zeszłego roku. Branżowy portal gram.pl zauważył jednak, że w opublikowanym przez Take-Two Interactive (Rockstar jest spółką zależną tej firmy) raporcie finansowym założono, że w roku fiskalnym 2025, który rozpocznie się 1 kwietnia 2024 i zakończy 31 marca 2025 roku, firma zanotuje wzrost zysków. Przewiduje zwiększenie przychodu do 8 mld dolarów, które według graczy mogą wynikać z premiery długo wyczekiwanej gry. Obecnie przychody to bowiem 5,5 mld dolarów.

Więcej o: