iPhone 15 dostał USB-C. Pora więc na nową przejściówkę. Za 169 złotych

Daniel Maikowski
iPhone 15 to pierwszy iPhone ze złączem ładowania USB-C. Jeśli chcemy do niego podłączyć akcesorium korzystające z portu Lightning (np. słuchawki), musimy skorzystać z przejściówki. Takowa właśnie pojawiła się w Apple Store. Cena? 169 złotych.

Apple zaprezentował właśnie najnowszego iPhone'a 15, a raczej iPhone'y, bo zobaczyliśmy aż cztery nowe modele flagowego smartfona firmy z Cupertino - o tym, czym się od siebie różnią, możecie przeczytać w tym tekście.

Zobacz wideo iPhone'a i MacBooka zna każdy. Ale są takie sprzęty, o których Apple nie chce pamiętać [TOPtech]

Bodaj najistotniejszą nowością, która objęła wszystkie warianty urządzenia, jest zmiana standardu ładowania z apple'owskiego Lightning na obecne u konkurentów USB-C. To pokłosie decyzji Parlamentu Europejskiego, który wymaga, aby wszystkie smartfony sprzedawane na terenie UE, począwszy od jesieni 2024 roku, były wyposażone właśnie w złącze USB typu C.

Teoretycznie z przejściem na USB-C Apple mógłby poczekać jeszcze rok i wprowadzić tę zmianę wraz z premierą iPhone'a 16. Firma z Cupertino nie chce jednak czekać i postanowiła dokonać zmiany już teraz. Tym samym iPhone dołączył do innych urządzeń Apple, które już dziś korzystają z USB-C.

Przejściówka USB-C na LightningPrzejściówka USB-C na Lightning Apple Store

Nowe złącze i nowe przejściówki. Apple słono sobie za nie życzy

Osoby, które do nowego iPhone'a będą chciały podłączyć kabel Lightning lub urządzenie korzystające z tego złącza (np. przewodowe słuchawki), muszą wyposażyć się w przejściówkę.I w tym miejscu mamy dwie wiadomości - dobra i złą. Dobra jest taka, że takowe akcesorium już pojawiło się w Apple Store.

Przejściówka z USB-C na Lightning pozwala podłączać do iPhone’a lub iPada z portem USB? C akcesoria Lightning, dzięki czemu nie potrzebujesz już innych dodatków, żeby korzystać z trzech kluczowych funkcji – ładowania, transferu danych i obsługi sygnału audio. A pleciony przewód sprawia, że jest bardziej wytrzymała.

- czytamy w opisie produktu.

Zła wiadomość jest taka, że ta drobna przejściówka została wyceniona na 169 zł. Powiedzieć, że to cena "premium", to nie powiedzieć nic. Choć warto przypomnieć, że do podobnych sytuacji Apple zdążył nas już przyzwyczaić. Można tu choćby wspomnieć słynną ściereczkę za 99 zł. Tu warto zauważyć, że takowa nadal jest dostępna w Apple Store, ale już za... 119 zł. No cóż - inflacja...

Więcej o: