Sanie Mikołaja XXI wieku

Podczas gdy cały świat celebruje Święta Bożego Narodzenia i oczekuje nadejścia szczęśliwego Nowego Roku 2010, inżynierowie i naukowcy pracujący w GE uczcili największe osiągnięcia technologiczne firmy w 2009 r., przedstawiając sanie dla Świętego Mikołaja XXI wieku.
embed

W najnowocześniejszych saniach św. Mikołaja zastosowano 10 przełomowych osiągnięć technologicznych zaprezentowanych przez GE w 2009 r.

embed

Aby zobaczyć, jak mogłyby wyglądać w przyszłości sanie Mikołaja, należy kliknąć

tutaj.

"Z uwagi na nastrój świąteczny pomyśleliśmy, że byłoby zabawnie wyobrazić sobie, co nasi naukowcy i inżynierowie mogliby zrobić, gdybyśmy zebrali razem nasze technologie, aby zaprojektować i zbudować "sanie przyszłości" dla Świętego Mikołaja" - powiedział Mark Little, wiceprezes i dyrektor centrum badawczego GE Global Research . W projekcie takich przyszłościowych sań technolodzy z GE wykorzystali 10 spośród wielu najważniejszych osiągnięć technologicznych firmy zaprezentowanych w 2009 r. Są to:

  • Nowa rama sań wykonana z opracowanych przez GE specjalistycznych materiałów kompozytowych z włókna węglowego, które są lżejsze i mocniejsze, co pozwoli przyspieszyć podróżowanie od domu do domu.
  • Wyjątkowo lekkie, super trwałe płozy wykonane z kompozytów z matrycą ceramiczną (ceramic matrix composite ? CMC) zamiast z metalu umożliwiające efektywniejszy lot i cichsze lądowanie na dachach domów.
  • Powłoki antylodowe rozpylone na powierzchni sań zapobiegające gromadzeniu się lodu podczas podróży przez świeżo spadły śnieg.
  • Energooszczędne oświetlenie OLED z przodu sań zabarwione na czerwono, aby zastąpić czerwony nos renifera Rudolfa oraz zwiększyć widoczność sań Mikołaja w mglisty wieczór wigilijny.
  • Zainstalowane na pokładzie baterie sodowe GE, które zapewniają zasilanie uzupełniające dla sań.
  • Zainstalowana na desce rozdzielczej sań technologia GE Trip Optimizer zapewniająca optymalizację podróży Mikołaja dookoła kuli ziemskiej.
  • Opracowana przez GE technologia śledzenia Asset Intelligence przeznaczona dla elfów Mikołaja przebywających na biegunie północnym, aby umożliwić im ciągłe śledzenie aktualnego miejscu pobytu Mikołaja oraz stanu jego zapasów (prezentów).
  • Dysk holograficzny o pojemności 500 GB zastępujący wielokilometrową listę prezentów gwiazdkowych, których oczekują dzieci.
  • Bezprzewodowy czujnik medyczny umożliwiający monitorowanie oddechu Mikołaja i upewnianie się, że jest on jak zwykle w świetnej kondycji i w doskonałym nastroju.
  • Czujnik RFID zainstalowany na czerwonym stroju Mikołaja, który pozwala sprawdzić, czy te wszystkie szklanki mleka zostawiane dla niego przez cały wieczór nie zepsuły się.
embed