PS Vita - Cross Play, co to? Jak działa?

PS Vita oferuje możliwość skorzystania z opcji Cross Play. Dowiedzmy się o niej więcej oraz sprawdźmy jakie gry obsługuje.

1 . Cross Play To specjalna funkcja, która pozwala posiadaczom PS Vita na interakcję z grami na PlayStation 3. Typ interakcji jest zależny przede wszystkim od gry, a do tego nie wszystkie tytuły będą posiadać taką możliwość.

2 . O jaką interakcję chodzi? Przede wszystkim wyjaśnijmy, że dotyczy to pozycji, które są dostępne zarówno na PS3 jak i na PS Vita i przeważnie reprezentują jedną markę / pochodzą od tego samego developera / wydawcy. Spójrzmy na kilka przykładów:

Marvel Ultimate Marvel Vs. Capcom 3 - funkcja Cross Play pozwoli na korzystania z PSV do sterowania na PlayStation 3.

Mod Nation Racers: Road Trip - gracze posiadający PSV będą mogli zgrywać tory przygotowane przez posiadaczy Mod Nation w wersji na PlayStation 3.

Wipeout 2048 - posiadacze PS Vita będą mogli ścigać się online z graczami, którzy mają PlayStation 3 i bawią się z Wipeout HD.

MLB 12 The Show - zapisane stany gier z trybów Road to the Show, Season i Dynasty będą mogły być przenoszone pomiędzy PS3 a PSV, co pozwoli na kontynuowanie kariery np. w podróży.

3 . Jak sprawdzić, czy nasza gra na PS Vita korzysta z funkcji Cross Play ? Jeśli zakupiliśmy pudełkową wersję - musimy tylko poszukać znaczka takiego, jak ten:

Z kolei dla tytułów nabytych w dystrybucji cyfrowej należy sprawdzić to w instrukcji, przeważnie dostępnej online / będącej częścią produktu.

Pamiętajmy też, że możliwości jakie daje Cross Play zależą w dużej mierze od twórców danej produkcji, bo to oni właśnie decydują co chcą umożliwić graczom posiadającym PlayStation 3 i PS Vita.

4 . Czy niezbędne jest posiadanie wersji gry zarówno na PS3 jak i PSV? To też zależy od twórców i od gry. We wspomnianym Wipeout 2048 możemy bez problemu grać z użytkownikami PS3 posiadając grę jedynie w wersji na Vitę. Podobnie - mając Mod Nation Racers: Road Trip jedynie dla PSV możemy ściągać tory przygotowane przez graczy na PlayStation 3 bez ograniczeń.

Jednakże, aby dzielić się zapisanymi stanami gier w przypadku MLB 12 The Show musimy już posiadać wersję dla PS3 i PlayStation Vita.

Więcej o: