CCleaner - prosta i szybka optymalizacja Windowsa [Recenzja]

CCleaner to darmowa aplikacja pomagająca nam w usunięciu plików tymczasowych, błędów rejestru, czy programów z autostartu.

CCleaner 3.21 System: Windows 98/2000/XP/Vista/7 . Licencja: darmowa.

CCleaner to program przeznaczony dla osób, które chcą łatwo i szybko oczyścić system i zwiększyć jego wydajność.

Jego łatwość obsługi spodoba się mniej zaawansowanym użytkownikom . Pasek opcji znajdujący się po lewej stronie pozwala na szybkie przełączanie się między możliwościami programu. Możemy tutaj dokonać:

  • usunięcia plików tymczasowych utworzonych przez system, aplikacje i przeglądarki internetowe dzięki czemu odzyskamy miejsce na dysku (okienko Cleaner);
  • oczyścić rejestr , co pozwoli na s zybszą pracę systemu (okno Rejestr);
  • w okienku Narzędzia możemy odinstalować programy, usunąć programy z autostartu (bardzo przydatna funkcja jeżeli posiadamy wiele programów które uruchamiają się wraz z systemem, a chcemy się ich pozbyć), czy przywrócić system lub wymazać dysk.

CCleaner jest bardzo wydajnym programem i działa znacznie szybciej niż inne testowane przeze mnie programy czyszczące. Niewątpliwe kolejną zaletą tego programu jest polska wersja językowa , której brak może czasem być barierą dla niektórych użytkowników.

Prosty interfers i szybkość działania wymuszają niestety pewne ograniczenia. Nie znajdziemy tu bowiem bardziej zaawansowanych opcji , jeżeli chcielibyśmy w większym stopniu wyczyścić nasz komputer.

CCleaner jest dobrym rozwiązaniem jeśli nie chcecie poświęcać wiele uwagi i czasu na czyszczenie systemu. Jednak jeśli potrzebujecie potężnego programu np. do przeczesywania integralności rejestru to warto rozejrzeć się za osobnym specjalistycznym programem.

Podsumowanie: + mały rozmiar instalatora; + prosty interfejs; + wydajność (dobrze działa na leciwych sprzętach); + polska wersja językowa; - brak zaawansowanych funkcji; - podstawowe ustawienia programu mogą nie być wystarczające dla bardziej wymagających użytkowników.

Program CCleaner pobierzecie za darmo w serwisie Sciagnij.pl.

Więcej o: