Unlocker - uwolnij swój system [Recenzja]

Zapewne każdy użytkownik Windows choć raz zetknął się z taką sytuacją - chcemy usunąć jakiś plik, a system informuje, że ten jest aktualnie używany i odmawia współpracy. Mimo że nie potrzebujemy już feralnego zbioru megabajtów, musimy czekać do kolejnego restartu. Rozwiązaniem na tego typu problemy jest Unlocker.

Unlocker 1.9.1 System: Windows 98/2000/XP/Vista/7 Licencja: freeware (darmowa)

Unlocker to niewielka aplikacja, która ma pomóc użytkownikowi w usuwaniu - czy też uwalnianiu - procesów spod opieki np. Eksploratora Windows, który uparł się, aby zablokować możliwość wspomnianego usuwania choćby komunikatem: Nie można usunąć [nazwa pliku]: Odmowa dostępu. Sprawdź, czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony przed zapisem oraz, czy plik nie jest aktualnie używany.

Program poradzi też sobie świetnie z dowolnym innym programem czy procesem, który zablokował możliwość przeniesienia czy zamknięcia pliku lub folderu. Pierwszą zaletą Unlockera jest jego rozmiar. To zaledwie 0,76 MB, zaś na dysku potrzeba jedynie 995 KB wolnego miejsca. Poza tym - aplikacja nie zajmuje wiele z zasobów systemowych, a to oznacza, że przy wcześniej podanych parametrach świetnie sprawdzi się nawet na starszych komputerach czy laptopach .

Kolejny plus to integracja ze wspominanym Eksploratorem Windows . Wystarczy tylko kliknąć prawym przyciskiem myszy na "problemowy" plik i wybrać Unlocker . Teraz naszym oczom ukaże się menu, z którego mam możliwość zdecydować czy chcemy skasować plik, zmienić mu nazwę czy też przesunąć. Tym samym obsługa aplikacji jest niezwykle prosta i intuicyjna , a ponieważ Unlocker działa natychmiast po zdecydowaniu się na konkretne działanie - omija nas restart systemu.

To jeszcze nie wszystko. Program jest na licencji freeware, toteż za bardzo przydatną aplikację nie będziemy musieli zapłacić ani grosza. Ponadto wszystkie opcje są w naszym ojczystym języku, co ułatwia i uprzyjemnia obsługę . Unlocker ma też prostą możliwość włączenia uruchomienia wraz ze startem systemu , co jest bardzo przydatną funkcją, gdyż po pewnym czasie i stałym używaniu programu nie będziemy mogli się bez niego obejść.

Unlocker to bardzo przydatna i jednocześnie niewielka aplikacja, która spodoba się praktycznie każdemu, kto to dawna ma dość windowsowych komunikatów i "walki z systemem". Jedynym minusem wydaje się możliwość komplikacji na niektórych komputerach - zawieszanie czy nawet brak dostępu do dysku - ale są to pojedyńcze przypadki.

Podsumowanie: + łatwość instalacji i użytkowania; + mały rozmiar; + przydatność w codziennym użytkowniu systemu; - może powodować problemy na niektórych komputerach.

Program w najnowszej wersji pobierzecie za darmo z serwisu Sciagnij.pl: - Unlocker w wersji dla systemów 32-bitowych ; - Unlocker w wersji dla systemów 64-bitowych .

Więcej o: