Candy Crush Saga preinstalowana na Windows 10

Microsoft ogłosił, że wraz z systemem Windows 10, będzie dostarczana gra "Candy Crush Saga". Instalacja gry będzie odbywała się wraz z instalacją systemu.

To trochę smutne w jakim kierunku idzie Microsoft zgadzając się na takie rozwiązanie współpracy z firmą King.com. W każdym razie użytkownicy, którzy zdecydują się na aktualizację swojego systemu Windows 7 lub 8.1 do Windowsa 10, bądź pobiorą system Windows 10, przez pewien okres od jego premiery, będą musieli pogodzić się z faktem auto-instalacji gry Candy Crush Saga .

Oczywiście grę będzie można w łatwy sposób odinstalować z systemu, podobnie jak każdą inną aplikację, lecz przypomina to podobne praktyki producentów sprzętu, którzy na systemach w wersjach OEM dokładanych do laptopów, również pre-instalują na nich własne oprogramowanie (jak np. program antywirusowy), a czasami i gry tego typu.

Microsoft Windows 10 ma zadebiutować latem 2015, a obecnie możemy pobierać za darmo (bez pre-instalowanej gry "Candy Crush Saga"), jego wersję testową "Technical Preview" - dostępną tutaj .

Więcej o: