Windows 10: jak zarezerwować dostęp do darmowej aktualizacji systemu?

Jeżeli jesteście posiadaczami systemu Windows 7 lub Windows 8.1 już teraz możecie "zarezerwować" dostęp do Windowsa 10 w momencie jego oficjalnej premiery.

Microsoft dzięki udostępnieniu aktualizacji dla systemów Windows 7 i 8.1 o nazwie KB3035583 (w celu jej uzyskania należy ją pobrać poprzez usługę Windows Update w naszym systemie) dodaje w systemie na pasku zadań obok zegara specjalną ikonkę pozwalającą nam zapisać się na uaktualnienie naszego obecnego systemu operacyjnego do Windows 10.

Rezerwacja Windows 10Rezerwacja Windows 10 Microsoft Microsoft

Po kliknięciu w ikonkę zobaczymy kilka funkcji tego przycisku w tym Zarezerwuj bezpłatne uaktualnienie . Wybranie tej funkcji spowoduje otworzenie specjalnego kreatora, który pomoże nam w zapisaniu się do programu darmowej aktualizacji naszej oryginalnej kopii systemu Windows 7 lub 8.1 do Windowsa 10 . Nowy system zostanie pobrany na nasz dysk, w momencie kiedy zostanie udostępniony przez Microsoft (wymaga ok. 3GB wolnego miejsca na dysku).

Kreator rezerwacji systemu Windows 10Kreator rezerwacji systemu Windows 10 Microsoft Microsoft

Po zakończeniu pobierania pliku z aktualizacją otrzymamy stosowne powiadomienie o możliwości przeprowadzenia instalacji nowego systemu Windows 10, lub zrobienia tego w innym dogodnym dla nas momencie.

Więcej o: