Windows 10: znamy datę premiery nowego systemu od Microsoftu!

Do daty premiery Windows 10 pozostało niewiele czasu, a wszyscy posiadacze oryginalnego systemu Windows 7 i 8.1 otrzymają aktualizację do dziesiątki za darmo.

Oficjalna data premiery systemu Windows 10

29 lipca 2015 - to data uruchomienia do czerwoności serwerów Microsoftu, kiedy to wszyscy będą pobierać system Windows 10. Nowy system operacyjny Microsoftu trafi wtedy do 190 państw, w tym do Polski.

29 lipca udostępniona zostanie do użytkowania, tzw. "desktopowa" wersja systemu Windows 10, czyli dla komputerów stacjonarnych, laptopów i większych "urządzeń 2-w-1" z ekranem dotykowym. Windows 10 w wersji Mobile ma pojawić się nieco później, lecz data jego premiery nie została jeszcze sprecyzowana.

Warto pamiętać o informacji, iż wszyscy legalni posiadacze systemu Windows 7 lub Windows 8.1 dostaną aktualizację do systemu Windows 10 - całkowicie za darmo! A już teraz posiadacze siódemki i ósemki mogą "rezerwować" sobie dostęp do Windowsa 10 - więcej o tym procesie przeczytacie w tym miejscu .

Microsoft

Wymagania sprzętowe dla Windows 10:

- Procesor: 1 GHz lub szybszy - Pamięć: 1 GB RAM dla wersji 32-bitowej, 2 GB RAM dla wersji 64-bitowej - Karta graficzna: urządzenie zgodne z WDDM i DirectX 9.0, ekran o przekątnej minimum 1024x768 pikseli - Wolne miejsce na dysku: 16 GB

Niecierpliwi premiery mogą pobrać testową i jeszcze niedokończoną wersję systemu Windows 10 o nazwie Technical Preview - dostępną tutaj .

To kto już zarezerwował sobie przesiadkę na Windows 10?

Więcej o: