AdwCleaner - aplikacja do usuwania malware i innych zagrożeń [RECENZJA]

AdwCleaner to aplikacja mająca na celu usunięcie z naszego komputera wszelkiego szkodliwego oprogramowania, którego nie jesteśmy w stanie usunąć z naszego komputera standardowymi metodami.

Pierwszy kontakt z AdwCleanerem jest jak najbardziej pozytywny. Uruchomienie drobnego pliku adwcleaner.exe powoduje uruchomienie mechanizmu aktualizacji aplikacji, aby ta posiadała wszystkie aktualne sygnatury zagrożeń .

Kliknięcie na przycisk "Scan" spowoduje uruchomienie mechanizmów skanowania AdwCleanera, a po kilku minutach otrzymamy wynik wyszukiwania. W przypadku wykrycia zagrożeń wyświetlą się one w ramce znajdującej się w dolnej części ekranu aplikacji. Możemy skacząc po zakładkach takich jak services, folder, files - wybrać obiekty, które mają zostać zachowane przez aplikację . Wszystkie inne zostaną wyczyszczone z naszego dysku i rejestru systemu Windows w momencie kiedy naciśniemy przycisk Cleaning.

Czasami aplikacja AdwCleaner w procesie czyszczenia komputera będzie wymagała zrestartowania komputera - jest to potrzebne do usunięcia aplikacji, bądź części rejestru, które w normalnych warunkach mogłyby spowodować niestabilną pracę lub po prostu zacięcie się systemu Windows. Dlatego warto zaakceptować komunikat o ponownym uruchomieniu systemu przez AdwCleaner.

Po ukończonym procesie czyszczenia i ewentualnym restarcie komputera aplikacja AdwCleaner wyświetli plik log z podsumowaniem swojej pracy . Dzięki temu będziemy mieli wgląd w to, co faktycznie aplikacja usunęła, lub jakie części rejestru zostały zmienione na poprawne.

Aplikacja dla zaawansowanych użytkowników posiada również głębiej skryte opcje jak menadżer kwarantanny, czy opcja resetu zaawansowanych funkcji w systemie.

Aplikacja AdwCleaner dostępna jest do pobrania tutaj.

Plusy: - mały rozmiar; - prosta w użytkowaniu; - dodatkowe funkcje dla zaawansowanych użytkowników; - działa na każdym komputerze z Windows.

Minusy: - czasami aplikacja potrafi szukać zagrożeń przez okres dłuższy niż cierpliwość przeciętnego użytkownika; - brak polskiej wersji językowej.

AdwCleaner Wydawca: Xplode Recenzowano wersję: 5.002 Rozmiar: 1,5 MB Systemy: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10

AdwCleaner - pobierz tutaj <

Więcej o: