Minecraft - Windows 10 Edition

Microsoft pracuje nad nową wersją popularnego Minecrafta. Oprócz szeregu usprawnień w samej rozgrywce główną nowością ma być multiplatformowość, umożliwiająca jednoczesną zabawę użytkowników posiadających różne urządzenia.

Microsoft zadbał o to, by nowy Windows 10 był systemem płynnie działającym na wszystkich urządzeniach obsługujących okienka. Dzięki temu podejściu możemy cieszyć się również spersonalizowanym systemem operacyjnym nie zależnie od tego czy pracujemy aktualnie na tablecie czy też na komputerze stacjonarnym. Podobne podejście do innych produktów Microsoftu sprawia, że będziemy mogli wspólnie cieszyć się Minecraftem z innymi użytkownikami, nie zależnie od platformy na której aktualnie odpalona jest gra.

Minecraft Windows 10 Edition wzbogaci wersję Pocket Edition o usprawnienia samej rozgrywki oraz możliwość wspólnej zabawy osób grających na PC, smartfonie czy też tablecie, za pomocą usługi Xbox Live. Dodatkowo będzie możliwa rozgrywka między urządzeniami mobilnymi, posiadającymi inny system operacyjny, pozwalając na zabawę między użytkownikami Androida i iOS'a.

Bawić się będzie można niestety tylko w 5 osób, co z jednej strony nie jest jeszcze tak dużym ograniczeniem jak fakt, że zabawa z innymi użytkownikami będzie możliwa jedynie po sieci lokalnej. Oznacza to, że wciąż nie będziemy mogli się połączyć z innymi osobami w sieci i będziemy musieli się ograniczyć do wspólnego grania na przykład z innymi domownikami.

Sprawdź także:

- Minecraft Demo dla PC ;

- Minecraft Pocket Edition Demo ;

- Tapety na pulpit z Minecrafta .

Więcej o: