Surface Book: Microsoft zapowiada konkurenta dla Macbooka

Reklamowany przez Microsoft Surface Book - "laptop ostateczny", tańszy od Macbooka jednak nie będzie.

Microsoft Surface Book to urządzenie z topowej półki, łączące w sobie stylowy design, dużą mobilność i wysoką wydajność - za równie wysoką cenę. W zależności od wersji Surface Book będzie mógł być wyposażony w procesor Intel i5 lub i7 , 8 lub 16 GB pamięci RAM, a także zintegrowaną kartę Intel HD lub poszerzoną o procesor graficzny od NVIDII.

W standardzie Surface Book posiada podświetlaną klawiaturę , ekran o super-wysokiej rozdzielczości 3000 na 2000 pikseli (proporcje ekranu 3:2). To także długi czas działania na baterii, wynoszący ok. 12 godzin .

Microsoft

Ciekawostką technologiczną jest metoda łączenia części tabletowej i klawiatury urządzenia - tak, ten laptop, to tak naprawdę urządzenie 2-w-1! Obie części spaja wysokiej jakości zawias, nazwany "Fulcrum Hinge". W części z klawiaturą może być umieszczona np. dodatkowa karta graficzna, tak więc odłączając urządzenie będziemy mieli świetnej jakości tablet wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną Intel HD 520.

> Zobacz pełną specyfikację Microsoft Surface Book <

 

No i po tych wszystkich ciekawostkach technicznych i konstrukcyjnych przechodzimy w sumie do najważniejszej części - ceny urządzenia. Microsoft Surface Pro będzie dostępny w sprzedaży od 26 października , a pierwszy próg cenowy, dla najniższej specyfikacji technicznej to 1499$ (ok. 6000PLN).

> Zobacz galerię urządzenia Microsoft Surface Book <

Więcej o: