Netflix: Jak założyć konto? Poradnik

W tym krótkim poradniku dowiecie się jak założyć darmowe konto w usłudze VOD - Netflix. Zapraszamy do lektury.

Amerykańska platforma VOD Netflix na początku stycznia poszerzyła swoją ofertę na 130 nowych państw - w tym Polskę. Jeśli chcecie zostać użytkownikiem tego serwisu należy dokonać bezpłatnej rejestracji w serwisie poprzez założenie konta sparowanego z naszym mailem i metodą płatniczą (karta debetowa lub PayPal). Jak więc założyć konto na platformie Netflix?

Netflix

1. Wejdź na stronę netflix.com/Login .

Zobaczysz ekran logowania do platformy Netflix. Następnie wybierz u dołu ramki napis Sign Up Now .

Netflix

2. Zostaniemy teraz przeniesieni na stronę w której możemy dokonać wyboru abonamentu w usłudze Netflix.

Do wyboru mamy 3 stopnie, progi na które możemy się zdecydować: - BASIC (7,99 Euro, ok. 35zł) Podstawowy pakiet daje dostęp do całej biblioteki serwisu, a oglądane materiały będą dostępne dla nas w jakości SD (Standard Definition - 480p). Konto w tej wersji umożliwia dostęp na maksymalnie 1 urządzeniu (nie można go współdzielić, oglądać jednocześnie na kilku urządzeniach).

- STANDARD (9,99 Euro, ok. 44zł) Bardziej rozszerzony pakiet względem podstawowego, nazwany tutaj "standardowym". Umożliwia dostęp do całej biblioteki serwisu, a oglądane materiały będą dostępne w jakości Full HD (1080p, o ile materiały posiadają taką wersję). Konto w tej wersji umożliwia jednoczesny dostęp do treści na 2 różnych urządzeniach.

- PREMIUM (11,99 Euro, ok. 52zł) Najbogatszy pakiet serwisu Netflix, dający dostęp do wszystkich treści, w maksymalnej jakości Ultra HD (4K, o ile materiały posiadają taką wersję). Konto w tej wersji daje dostęp do oglądania treści na maksymalnie 4 urządzeniach jednocześnie.

Po dokonaniu wyboru wersji pakietu, który nas interesuje klikamy na niebieski przycisk na dole ekranu Continue .

Netflix

3. Kolejny ekran to wprowadzenie danych, które posłużą nam do logowania w usłudze Netflix.

W polu E-mail adress należy wprowadzić nasz adres e-mailowy, z poziomu którego będziemy się logować do usługi. Będzie to również nasz e-mail kontaktowy na który Netflix będzie wysyłać do nas powiadomienia.

W polu Choose a password wprowadzamy hasło, którym będziemy się logować. Wybrane przez nas hasło musi mieścić się w przedziale od 4 do 50 liter.

Kiedy już wprowadzimy dane klikamy na niebieski przycisk znajdujący się u dołu Register .

Netflix

4. Doszliśmy teraz do ekranu wyboru sposobu płatności za usługę.

Mimo, że pierwsze 30 dni w usłudze Netflix jest darmowe, należy wprowadzić dane płatności do usługi. Mamy do wyboru 2 opcje: - Credit Card (czyli płatność kartą płatniczą, wsparcie dla kart MasterCard, VISA, Amex); - PayPal (czyli płatność za pośrednictwem konta w usłudze PayPal).

Netflix

Jeśli wybierzemy płatność kartą płatniczą musimy wypełnić formularz dotyczący naszych danych i danych karty (Imię, Nazwisko, Numer Karty, Data wygaśnięcia/ważności karty, Kod bezpieczeństwa (te 3 cyferki znajdujące się w specjalnym polu z tyłu karty). Po wprowadzeniu danych klikamy na niebieski przycisk na dole Start Membership .

Netflix

Jeśli wybierzemy płatność za pośrednictwem PayPala zostaniemy przeniesieni na stronę usługi, gdzie będziemy kontynuowali proces akceptacji płatności.

Netflix

5. Gotowe! Od teraz posiadamy konto w usłudze Netflix.

Jeśli usługa poprawnie przyjęła nasze dane dotyczące płatności na naszym ekranie zostanie wyświetlony komunikat o rozpoczęciu członkostwa w usłudze Netflix.

Na ekranie dodatkowo zostanie wyświetlone podsumowanie naszych informacji. Kliknięcie na niebieski przycisk Continue powinno przenieść nas do kolejnego kroku.

6. Rozpocznie się teraz proces konfiguracji naszego konta.

Netflix

- musimy wybrać na jakich urządzeniach planujemy oglądać treści poprzez usługę Netflix (wybór ten jest potrzebny do informacji statystycznych);

Netflix

- wprowadzamy jacy użytkownicy będą korzystali z konta (umożliwia to dopasowywane treści pod upodobania danej osoby);

Netflix

- wybieramy czy z konta będą korzystały dzieci (jeśli tak, to po zalogowaniu zostaną przeniesione do specjalnej, bezpiecznej dla małych użytkowników strefy z bajkami i filmami dla dzieci);

Netflix

- wybieramy jakie pozycje nas interesują (pozwoli to dopasować polecane materiały pod nasze zainteresowania), musimy wybrać przynajmniej 3 pozycje.

Netflix

Netflix teraz dokona personalizacji wyświetlanych treści pod nasze upodobania, co może chwilkę potrwać.

Netflix

7. Wybieramy użytkownika, którego wybieraliśmy w jednym z poprzednich punktów.

Materiały oglądane przez danego użytkownika i oceny filmów i seriali, będą wpływały na treści polecane dla nas przez serwis.

Netflix

8. W końcu posiadamy dostęp do serwisu Netflix.

Możemy teraz dowolnie przebierać spośród całej biblioteki Netflixa dostępnej w naszym regionie. Początkowo nie wszystkie materiały mogą posiadać polskie napisy lub polską ścieżkę dźwiękową, lecz wraz z czasem oferta ta ulegnie powiększeniu.

> Pobierz Netflix dla urządzeń mobilnych: Android, iOS, Windows Phone <

Netflix

W momencie pisania tego poradnika polską wersję językową (napisy, dubbing, lub lektor) posiadają takie seriale jak Daredevil, Jessica Jones, Black Sails, Gotham, Hannibal, czy produkcje filmowe jak Shrek, Droga do Eldorado, czy Wallace & Gromit: Klątwa Królika.

Sprawdź także: - Mobilna wersja aplikacji Netflix dla Androida, iOS i Windows Phone - Poradnik: jak założyć konto w Neflixie? - Jak uzyskać dostęp do Neflixa na 30 dni za darmo? - Jak oglądać filmy i seriale w Netflixie po polsku? - Jak zmienić jakość filmów w Neflixie? - Lista filmów i seriali dostępnych w Netflixie po polsku - Netflix: ceny, jakość, rodzaje abonamentu

Więcej o: