Netflix: cena, rodzaje kont, jakość. Poradnik

Netflix to platforma VOD udostępniająca dostęp do całej biblioteki filmów i seriali, które są przypisane do danego regionu. Za niewielką cenę uzyskujemy dostęp do kilku tysięcy pozycji, które możemy oglądać nieskończoną ilość razy, o ile opłacimy miesięczny abonament.

Jakie są ceny i rodzaje kont w platformie Netflix?

Mimo pewnych ograniczeń regionalnych, wynikających m.in. z umów z polskimi stacjami telewizyjnymi (HBO, czy Canal+) na nadawanie niektórych treści (w tym m.in. House of Cards), polska oferta serwisu Netflix to nadal ogromna baza filmów, dokumentów i seriali za stosunkowo niewielką kwotę. Najtańszy abonament umożliwiający dostęp do całej biblioteki Netflixa to bowiem jedyne 7,99 Euro (ok. 35zł).

Do wyboru w platformie Netflix mamy 3 stopnie, progi abonamentu na które możemy się zdecydować:

BASIC (7,99 Euro, ok. 35zł)

Podstawowy pakiet daje dostęp do całej biblioteki serwisu, a oglądane materiały będą dostępne dla nas w jakości SD (Standard Definition - 480p). Konto w tej wersji umożliwia dostęp na maksymalnie 1 urządzeniu (nie można go współdzielić, oglądać jednocześnie na kilku urządzeniach).

STANDARD (9,99 Euro, ok. 44zł)

Bardziej rozszerzony pakiet względem podstawowego, nazwany tutaj "standardowym". Umożliwia dostęp do całej biblioteki serwisu, a oglądane materiały będą dostępne w jakości Full HD (1080p, o ile materiały posiadają taką wersję). Konto w tej wersji umożliwia jednoczesny dostęp do treści na 2 różnych urządzeniach.

PREMIUM (11,99 Euro, ok. 52zł)

Najbogatszy pakiet serwisu Netflix, dający dostęp do wszystkich treści, w maksymalnej jakości Ultra HD (4K, o ile materiały posiadają taką wersję). Konto w tej wersji daje dostęp do oglądania treści na maksymalnie 4 urządzeniach jednocześnie.

> Pobierz Netflix dla urządzeń mobilnych: Android, iOS, Windows Phone <

Dana cena abonamentu daje nam dostęp do całej biblioteki platformy Netflix na okres 30 dni, po ukończeniu tego okresu platforma automatycznie pobierze opłatę za rozpoczęcie kolejnego okresu, o ile nie zrezygnujemy z dalszej subskrypcji.

Sprawdź także: - Mobilna wersja aplikacji Netflix dla Androida, iOS i Windows Phone - Poradnik: jak założyć konto w Neflixie? - Jak uzyskać dostęp do Neflixa na 30 dni za darmo? - Jak oglądać filmy i seriale w Netflixie po polsku? - Jak zmienić jakość filmów w Neflixie? - Lista filmów i seriali dostępnych w Netflixie po polsku - Netflix: ceny, jakość, rodzaje abonamentu

Więcej o: