PIT 2015: Jaki program do rozliczenia PIT-ów w 2016 roku?

Rozliczenia podatkowe PIT za rok 2015 należy składać do dnia 2 maja 2016. W przygotowaniu odpowiedniego dokumentu z rozliczeniem PIT pomogą Wam aplikacje komputerowe posiadające specjalne kreatory i inne usprawnienia (np. e-Deklaracje). Oto zestawienie najciekawszych aplikacji do PITów za 2015 rok.

Wybór aplikacji do wypełniania PITów zależeć będzie głównie od naszych preferencji - wizualnych lub funkcjonalnych. Część z podanych przez nas niżej aplikacji posiada prosty i przyjemny kreator dla użytkowników chcących w jak najłatwiejszy i najszybszy sposób wypełnić deklaracje. Z kolei inne posiadają bardziej zaawansowane opcje wypełniania formularzy, w tym możliwość ich późniejszej edycji np. w Excelu.

PIT Format

PIT Format 2015 to darmowy program do rozliczenia PIT-ów w 2016 roku przygotowany przez BIS Format. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi pozwala na szybkie wypełnienie formularzy PIT 2015, wśród nich oczywiście najpopularniejsze: PIT 28, 36 i 37 wraz z załącznikami.

Program PIT Format 2015 upraszcza rozliczenie podatku, po kolei pytając podatnika o kwoty uzyskane w ciągu minionego roku podatkowego, automatycznie wypełniając druk PIT, który po wypełnieniu wszystkich pól możliwy jest do wydruku bądź wysłania online. Dzięki możliwości tworzenia kont użytkowników, na jednej instalacji Programu można wypełnić wiele formularzy PIT w 2016 roku.

PIT Format 2015 - pobierz tutaj

e-pity

Aplikacja e-pity 2015 posiada łatwy, intuicyjny w użyciu kreator który sam wystawia odpowiednie deklaracje na podstawie wpisanych danych. Program automatycznie przenosi dane podatników do deklaracji i załączników - wystarczy ich jednorazowe wpisanie.

Program e-pity 2015 pilnuje nieprzekroczenia limitów, umożliwia zadeklarowanie poszczególnych typów przysługujących ulg, sprawdza poprawność obliczeń z instrukcjami do deklaracji PIT. Dodatkowym plusem e-pity 2015 jest to, że można dzięki niemu wygodnie przekazać 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego.

e-pity 2015 - pobierz tutaj

eDek - Elektroniczne Deklaracje

eDek - Elektroniczne Deklaracje to aplikacja służąca do tworzenia i zarządzania deklaracjami podatkowymi. eDek - Elektroniczne Deklaracje jest skierowany głównie do kancelarii podatkowych, doradców podatkowych czy też osób zajmujących się prowadzeniem księgowości.

eDek - Elektroniczne Deklaracje - pobierz tutaj

Jupiter Standard

Program Jupiter 2015 to unikalne i proste w obsłudze narzędzie służące do rozliczenia podatkowego za rok 2015. Jupiter 2015 na podstawie odpowiedzi użytkownika samodzielnie wybierze właściwy formularz i załączniki, wpisze kwoty w odpowiednie pola, zsumuje, uwzględni ulgi i limity oraz wreszcie - obliczy podatek.

Jupiter Standard 2015 - pobierz tutaj

PIT Projekt

PIT Projekt 2015 posiada moduł PIT-Asystent niemalże prowadzący użytkownika "za rękę", aż do osiągnięcia celu jakim jest gotowe zeznanie podatkowe. Dzięki temu modułowi osoby, które pierwszy raz dokonują rozliczenia bez problemu są w stanie sobie poradzić z PITem.

PIT-Asystent zadając szereg inteligentnych pytań, zbierając od użytkownika wymagane dane a przy tym oferując przejrzystą pomoc przyczynia się do otrzymania odpowiednio wypełnionego zestawu formularzy podatkowych gotowych do wysyłki eDeklaracją lub wydruku.

PIT Projekt 2015 - pobierz tutaj

PitScan

Program PitScan 2015 to program do tworzenia rozliczeń finansowy wykonany przy współpracy doradców podatkowych i praktyków. Program posiada Elastyczny Kreator, który poprowadzi użytkownika prowadzi krok po kroku.

Rzeczą wyróżniającą aplikację PitScan 2015 to specjalny moduł SCAN, znacznie ułatwiający pracę. Wystarczy wskazać zeskanowany lub otrzymany od pracodawcy PIT-11, a program dokona analizy pliku i automatycznie uzupełni pola takie jak dane, adres, kwoty przychodów z poszczególnych źródeł.

PitScan 2015 - pobierz tutaj

PITY xls

PITY xls 2015 to zestaw arkuszy w Excelu zawierających interaktywne formularze zeznań podatkowych za 2015 rok.

PITY xls 2015 zawiera formularze zeznań podatkowych za 2011 rok: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 z kompletem niezbędnych załączników oraz ustawy PIT, PPE i broszury informacyjne.

PITY xls 2015 - pobierz tutaj

Więcej o: