VR: jak oglądać filmy VR na komputerze?

Rzeczywistość wirtualna już puka do naszych drzwi. Na rynku pojawiają się pierwsze hełmy VR, a więc i czas na możliwość ich wykorzystania w połączeniu z naszym komputerem. Jak oglądać filmy VR na komputerze w wykorzystaniem hełmu VR? Z pomocą przychodzi nam idealna aplikacja.

Z aplikacją VR Player wejdziemy w świat rzeczywistości wirtualnej. Aplikacja pozwoli nam obejrzeć klasyczne filmy 3D, jak i te specjalnie dopasowane pod hełmy rzeczywistości wirtualnej. Aplikacja wspiera materiały wideo w różnych formatach, zakodowane w trybach 2D, 3D (over-under, side-to-side), a także treści z sieci (np. z YouTube'a).

VR Player wspiera hełmy rzeczywistości wirtualnej jak Oculus Rift, czy HTC Vive. To także wsparcie dla wielu akcesoriów określających ruch i pozycję użytkownika (np. Razer Hydra, Microsoft Kinect, Track IR, LEAP Motion, Wiimote, PS Move, czy klasyczna myszka komputerowa).

< Aplikację VR Player możecie pobrać w tym miejscu >

Wystarczy pobrać aplikację, a następnie uruchomić w niej posiadany przez nas materiał. W aplikacji VR Player możemy wskazać jakiego rodzaju jest odtwarzany przez nas film i na jakie urządzenie chcemy wysłać sygnał wideo.

Więcej o: