Jak wypełnić formularz PIT za 2015 rok? Poradnik

Obecnie nie musimy trudzić się i męczyć siedząc nad formularzami PIT - wystarczy pobrać odpowiednią aplikację, a cały formularz wypełnimy w zaledwie kilkanaście minut.

Rozliczenia podatkowe PIT za rok 2015 należy składać do dnia 2 maja 2016. W przygotowaniu odpowiedniego dokumentu z rozliczeniem PIT pomogą Wam aplikacje komputerowe posiadające specjalne kreatory i inne usprawnienia.

Wybór aplikacji do wypełniania PITów zależeć będzie głównie od naszych preferencji - wizualnych lub funkcjonalnych. Część z podanych przez nas niżej aplikacji posiada prosty i przyjemny kreator dla użytkowników chcących w jak najłatwiejszy i najszybszy sposób wypełnić deklaracje. Z kolei inne posiadają bardziej zaawansowane opcje wypełniania formularzy, w tym możliwość ich późniejszej edycji np. w Excelu.

PITY z Gazetą Wyborczą

PITy 2015 z Gazetą Wyborczą to darmowy program do rozliczania podatków za rok 2015. Przejrzysty układ programu PITy 2015 z Gazetą Wyborczą , dodatkowe wyjaśnienia zawarte w jego treści i sposób wypełniania "krok po kroku", będą dla pomocą przy przygotowaniu zeznania podatkowego za rok 2015.

PITy 2015 z Gazetą Wyborczą - pobierz tutaj

PIT Format

PIT Format 2015 to darmowy program do rozliczenia PIT-ów w 2016 roku przygotowany przez BIS Format. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi pozwala na szybkie wypełnienie formularzy PIT 2015, wśród nich oczywiście najpopularniejsze: PIT 28, 36 i 37 wraz z załącznikami.

Program PIT Format 2015 upraszcza rozliczenie podatku, po kolei pytając podatnika o kwoty uzyskane w ciągu minionego roku podatkowego, automatycznie wypełniając druk PIT, który po wypełnieniu wszystkich pól możliwy jest do wydruku bądź wysłania online. Dzięki możliwości tworzenia kont użytkowników, na jednej instalacji Programu można wypełnić wiele formularzy PIT w 2016 roku.

PIT Format 2015 - pobierz tutaj

PIT Projekt

PIT Projekt 2015 posiada moduł PIT-Asystent niemalże prowadzący użytkownika "za rękę", aż do osiągnięcia celu jakim jest gotowe zeznanie podatkowe. Dzięki temu modułowi osoby, które pierwszy raz dokonują rozliczenia bez problemu są w stanie sobie poradzić z PITem.

PIT-Asystent zadając szereg inteligentnych pytań, zbierając od użytkownika wymagane dane a przy tym oferując przejrzystą pomoc przyczynia się do otrzymania odpowiednio wypełnionego zestawu formularzy podatkowych gotowych do wysyłki eDeklaracją lub wydruku.

PIT Projekt 2015 - pobierz tutaj

Więcej o: