Cyberpunk 2077 otrzyma funkcje sieciowe

CD Projekt na pytanie czy Cyberpunk 2077 otrzyma multiplayer, próbował nieco wybrnąć z sytuacji, ostatecznie jednak otrzymaliśmy potwierdzającą odpowiedź.

Na konferencji Grupy CD Projekt poświęconej wynikom za 2015 i planom na lata 2017-2021, podczas części poświęconej pytaniom i odpowiedziom Bartosz Częsik z Pioneera zadał ważne pytanie: "W prezentacji zawarte było stwierdzenie, że w GOGu będą wprowadzane nowe funkcje i technologie obsługujące nowe tytuły CD Projektu. Czy to należy wiązać z wprowadzeniem elementu multiplayerowego w przyszłych tytułach?"

Adam Kiciński (Prezes Zarządu CD Projekt) odpowiedział na to pytanie szybko i jednoznacznie: "Tak."

Bartosz Częsik: "W Cyberpunku?"

Adam Kiciński wskazał w tym momencie na Adama Badowskiego, szefa studia CD Projekt RED na udzielenie odpowiedzi na to pytanie.

Adam Badowski: "Adam Kiciński odpowiedział na to pytanie... i to tyle."

Zdjęcie z konferencji CD Projekt RED odnośnie wyników za 2015 rok i omówienia planów na kolejne lata. Na zdjęciu kolejno od lewej: Piotr Nielubowicz - wiceprezes zarządu CD Projekt, Adam Badowski - prezes zarządu CD Projekt i Adam Kiciński - szef studia CD Projekt RED. Źródło zdjęcia: youtube.comZdjęcie z konferencji CD Projekt RED odnośnie wyników za 2015 rok i omówienia planów na kolejne lata. Na zdjęciu kolejno od lewej: Piotr Nielubowicz - wiceprezes zarządu CD Projekt, Adam Badowski - prezes zarządu CD Projekt i Adam Kiciński - szef studia CD Projekt RED. Źródło zdjęcia: youtube.com Zdjęcie z konferencji CD Projekt RED odnośnie wyników za 2015 rok i omówienia planów na kolejne lata. Na zdjęciu kolejno od lewej: Piotr Nielubowicz - wiceprezes zarządu CD Projekt, Adam Badowski - prezes zarządu CD Projekt i Adam Kiciński - szef studia CD Projekt RED. Źródło zdjęcia: youtube.com Zdjęcie z konferencji CD Projekt RED odnośnie wyników za 2015 rok i omówienia planów na kolejne lata. Na zdjęciu kolejno od lewej: Piotr Nielubowicz - wiceprezes zarządu CD Projekt, Adam Badowski - prezes zarządu CD Projekt i Adam Kiciński - szef studia CD Projekt RED. Źródło zdjęcia: youtube.com

Bartosz Częsik: "Czyli w Cyberpunku będzie multiplayer?"

Tutaj panowie Adamowie już trochę nie potrafili wybrnąć z sytuacji, stąd przejęcie odpowiedzi na to pytanie przez Piotra Nielubowicza - wiceprezesa zarządu CD Projekt: "Nie ma dzisiaj gier, które nie korzystałyby z internetu, także każda nasza produkcja będzie z tym internetem połączona - ale w jakim, to powiemy w odpowiednim momencie."

Adam Badowski postanowił jeszcze nieco załagodzić sytuacje: "Tutaj [mówimy - dop. red.] o elementach online'owych - definicja multiplayera może być różna."

Fragment z prezentacji na temat planów CD Projektu na kolejne lata - w tym przypadku rok 2016 [źr. YouTube.com]Fragment z prezentacji na temat planów CD Projektu na kolejne lata - w tym przypadku rok 2016 [źr. YouTube.com] Fragment z prezentacji na temat planów CD Projektu na kolejne lata [źr. YouTube.com] Fragment z prezentacji na temat planów CD Projektu na kolejne lata [źr. YouTube.com]

Przy okazji z konferencji dowiedzieliśmy się o tym, że jeszcze w tym roku uświadczymy premiery nowej gry od CD Projekt RED (najprawdopodobniej mniejszy projekt z uniwersum wiedźmina - domysły wskazują na karciankę Gwint, która była zaimplementowana w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, która teraz być może stanie się samodzielnym tytułem).

Otrzymaliśmy również informacje o planach na kolejne lata, czyli 2017-2021 - gdzie zamieszczone były m.in. premiera gry Cyberpunk 2077, która obecnie jest w fazie pre-produkcji, a także kolejnej, zupełnie nowej gry AAA z gatunku RPG.

Fragment z prezentacji na temat planów CD Projektu na kolejne lata - w tym przypadku lata 2017-2021 [źr. YouTube.com]Fragment z prezentacji na temat planów CD Projektu na kolejne lata - w tym przypadku lata 2017-2021 [źr. YouTube.com] Fragment z prezentacji na temat planów CD Projektu na kolejne lata - w tym przypadku lata 2017-2021 [źr. YouTube.com] Fragment z prezentacji na temat planów CD Projektu na kolejne lata - w tym przypadku lata 2017-2021 [źr. YouTube.com]

Wypowiedź na temat funkcji sieciowych w przyszłych grach CD Projekt RED (pytanie pada w 49 minucie), jak i całą konferencję wraz z sekcją Q&A możecie obejrzeć na poniższym materiale.

 

Zobacz także: - nasza recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ; - unboxing edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 3 na PS4 ; - tapety na pulpit z gry Wiedźmin 3 .

Więcej o: