Far Cry 3 - jak grać? Poradnik

Far Cry 3 nauczy was nowej definicji szaleństwa, więc skoczcie wraz z nami w ten przedziwny, a zarazem dziwnie bliski nam świat. Z naszym poradnikiem nie będziecie mieć większych problemów na wyspie pełnej szaleńców.

1. Twój świat, Twój wybór Świat Far Cry 3 staje się przed Tobą otwarty zaraz po pierwszych scenach gry. Warto mieć na uwadze, że możesz robić dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy - przejmować bazy wroga, zdzierać skórę zwierząt lub robić zadania poboczne. Mało tego, nawet główne wątki możesz robić tak, jak Ci się podoba - od której strony zaatakujesz i czego użyjesz, by pokonać wrogów należy wyłącznie do Ciebie.

2. Ogień powraca Pamiętasz zabawy z ogniem w Far Cry 2? W "trójce" powracają. Możesz więc podpalić okoliczne krzaki i obserwować jak rozprzestrzeniają się i spalają Twoich wrogów. Uwaga jednak: Twoi przeciwnicy często będą stosować tę samą sztuczkę, więc uważaj, by przypadkiem się nie "spopielić".

Ubisoft

3. Odkryj mapę Zapewne zauważyłeś, że większość mapy jest na początku rozgrywki "zakryta", gdy wchodzisz do menu mapy. Można to łatwo zmienić: wystarczy, że wdrapiesz się (czy też podjedziesz samochodem) na najbliższe wzniesienie, gdzie stać będzie wieża radiowa. Gdy do niej dotrzesz, kawałek mapy w inwentarzu zostanie odkryty.

Pobierz aktualizację 1.05 do gry Far Cry 3 >

4. Zbieraj zioła Zbierając okoliczne zioła możesz tworzyć lekarstwa, które pozwolą Ci na utrzymanie Twojego bohatera przy życiu. Warto robić to w każdej wolnej chwili - durna śmierć podczas konfrontacji z przeciwnikami jest niewskazana.

Ubisoft

5. Poluj na zwierzynę Zabijając zwierzęta, możemy zedrzeć z nich skórę, a co za tym idzie - otrzymać dodatkowe przedmioty do craftingu lub do sprzedaży. Przy robieniu własnych przedmiotów warto mieć na uwadze, że zwierzyna idealnie do tego się nadaje: możemy tworzyć uprząż, na której zawiesimy broń lub po prostu zwiększymy "obszerność" portfela. Fajna sprawa.

< Pobierz tapety na pulpit z gry Far Cry 3 >

6. Zbieraj PDki! Zabijając wrogów, otrzymujesz punkty doświadczenia. Dzięki zebranym punktom możesz upgrade'ować swojego bohatera i dodać mu umiejętności, dzięki którym szybciej i łatwiej będziesz poruszać się po wyspie. Miej na uwadze, że drzewka zdolności podzielone są na kilka kategorii, które odzwierciedlają Twój styl gry. Warto się go trzymać do końca. Albo po prostu wymaksować je wszystkie.

Ubisoft

7. Korzystaj z otoczenia Otoczenie w Far Cry 3 to Twój sojusznik. Można zarówno podpalić okoliczną roślinność, by podpaliła wrogów, ale to nie jedyny sposób na rozprawienie się z nimi. Po całej wyspie porozrzucane są czerwone beczki, które będą eksplodować, jeśli w nie strzelimy, a dodatkowo nasi wrogowie trzymają często w klatkach dzikie zwierzęta. W takim wypadku wystarczy jedynie strzelić w zamek takiej klatki i oglądać jak wielkie niedźwiedzie lub tygrysy rozszarpują nieszczęśników na strzępy. Pamiętaj, że otoczenie może Ci pomóc, ale zarazem może prowadzić do Twojej zguby - myśl przy każdej akcji i nie daj się wrobić we własną zasadzkę.

8. Jak kampanii przyjdzie dość... ... to czas na multiplayer! Mamy tutaj dwa tryby: competitive i kooperację. W pierwszym będziemy brać udział w standardowych meczach, w których zdobywamy doświadczenie, odblokowujemy nową broń i zdolności i mamy dwie drużyny, które walczą o przetrwanie. Drugi jednak to odrębne misje, które trzeba wykonywać i walczyć jednocześnie z kolejnymi falami wrogów z trójką przyjaciół u boku. Taki miły odstresowywacz na zimowe wieczory.

Zobacz także: - Patch do gry Far Cry 3 - wersja 1.05 ; - Tapety na pulpit z gry Far Cry 3 ; - demo pierwszej części Far Cry do pobrania .

Więcej o: