Dualshock 4: jak podłączyć do PC? Instalacja sterowników na Windows

Kontroler DualShock 4 od konsoli Playstation 4 może z powodzeniem być wykorzystany jako kontroler do gier na komputerach PC. Jak tego dokonać, w kilku prostych krokach, przeczytacie poniżej.

DS4Windows emuluje kontroler od Xboxa 360, pozwalając na grę z użyciem kontrolera DualShock 4 od konsoli Playstation 4. Prócz tego aplikacja pozwala na dowolną konfigurację przycisków pada.

Co zrobić aby użytkować pada od Playstation 4 z PC z systemem Windows?

1. Pobieramy aplikację DS4Windows, dostępna tutaj .

2. Instalujemy aplikację DS4Windows. Podczas procesu instalacji aplikacja może poprosić nas o pobranie aktualizacji - akceptujemy, w przypadku wystąpienia takiego komunikatu.

3. Uruchamiamy aplikację DS4Windows.

DS4WindowsDS4Windows DS4Windows DS4Windows

4. Podłączamy do komputera kontroler DualShock 4 za pomocą kabelka MicroUSB -> USB (taki sam jakiego używamy do ładowania pada). Czekamy aż system Windows zainstaluje sterowniki dla kontrolera - może to zająć kilka minut (pad współpracuje z systemami Windows 7 i nowszymi). Funkcja ta zadziała jeśli mamy w ustawieniach wybraną opcję pozwalającą systemowi Windows na automatyczne pobieranie sterowników z internetu (domyślnie ta funkcja jest włączona).

5. Jeśli sterowniki do kontrolera zostaną poprawnie zainstalowane, aplikacja DS4Windows rozpocznie instalację sterowników pozwalających emulować kontroler Dualshock 4 jako pad od Xboxa.

6. Poprawnie skonfigurowany kontroler będzie świecić. Od teraz możemy rozpocząć granie w wybraną grę wspierającą kontroler Xbox.

7. Możemy z powodzeniem używać kontrolera DualShock również do gier nie posiadających natywnego wsparcia dla kontrolera Xbox. Może to wymagać ustawienia sterowania w danej grze. Możemy również wejść w zaawansowane ustawienia aplikacji, by zmienić np. kolor podświetlenia pada, czy ustawienia czułości gałek analogowych lub inaczej przypisać przyciski na padzie.

Program DS4Windows możecie pobrać w tym miejscu >

Więcej o: