Ashampoo WinOptimizer 14 [Recenzja]

System wraz z czasem zaśmieca się niepotrzebnymi plikami, aplikacjami dodawanymi do autostartu, przez co jego wydajność znacznie spada. Na te i inne problemy systemu Windows pomoże Ashampoo WinOptimizer, który dzięki kilku modułom optymalizacji zapewni naszemu komputerowi optymalną pracę.

System Windows wraz z upływającym czasem użytkowania potrafi poważnie się zabrudzić. Poważnie. Użytkowanie systemu powoduje zbieranie się na dysku plików tymczasowych, które czasem nie są usuwane, nowo instalowane aplikacje włączają się i ich procesy do autostartu, a usuwanie programy zostawiają po sobie zbędne wpisy w rejestrze. Wszystko to ma wpływ na pracę systemu Windows powodując obniżanie wydajności naszego komputera. Jak temu zaradzić? Możemy albo przeprowadzić proces reinstalacji systemu... lub skorzystać z porządnej aplikacji która zadba o kondycje naszego systemu, jaką jest Ashampoo WinOptimizer.

Ashampoo Win Optimizer - moduł wyłączania programów z autostartuAshampoo Win Optimizer - moduł wyłączania programów z autostartu Ashampoo Win Optimizer - moduł wyłączania programów z autostartu Ashampoo Win Optimizer - moduł wyłączania programów z autostartu

Wyłączanie zbędnych programów i procesów z autostartu

Podstawowym elementem, który powoduje wolniejsze uruchamianie komputera i ogólne spowolnienie jego wydajności, to liczba aplikacji dodanych do tzw. autostartu, które uruchamiają się wraz z naszym systemem. Przez to, zanim będziemy mogli zrobić na naszym komputerze cokolwiek, musi uruchomić się nie tylko sam system, ale czasem i dziesiątki dodatkowych aplikacji. Ashampoo WinOptimizer udostępnia użytkownikom narzędzie do wyłączenia zbędnych procesów.

Ashampoo Win Optimizer - moduł oczyszczaniaAshampoo Win Optimizer - moduł oczyszczania Ashampoo Win Optimizer - moduł oczyszczania Ashampoo Win Optimizer - moduł oczyszczania

Usuwanie zbędnych plików

Aplikacje takie jak przeglądarki internetowe (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Vivaldi), czy skanery antywirusowe (Avast, Eset, Panda), jak i wiele innych, zostawiają na dysku tzw. pliki tymczasowe, będące zapiskami ich działalności czy pobranymi plikami (jak zdjęcia, pliki cookies, czy fragmenty wideo). Pliki te zwykle powinny być usuwane po pewnym krótkim okresie, lecz zdaża się że te niepotrzebne pliki potrafią nie zostać skasowane i zajmują na naszym dysku systemowym cenne miejsce. Wtedy Ashampoo WinOptimizer świetnie przychodzi z pomocą.

Ashampoo Win OptimizerAshampoo Win Optimizer Ashampoo Win Optimizer Ashampoo Win Optimizer

Optymalizacja systemu

Proces optymalizacji systemu, to zaledwie kilka kliknięć, które bardzo pomogą nam w codziennym korzystaniu z komputera. Zaawansowane mechanizmy w Ashampoo Win Optimizer łączą funkcje usuwania plików tymczasowych, ewentualnej defragmentacji dysku twardego, czy optymalizacji rejestru i innych funkcji systemu Windows. Przydatna sprawa, w codziennej pracy na komputerze PC.

Ashampoo Win Optimizer - dodatkowe modułyAshampoo Win Optimizer - dodatkowe moduły Ashampoo Win Optimizer - dodatkowe moduły Ashampoo Win Optimizer - dodatkowe moduły

Rozmaite dodatkowe funkcje w pakiecie

Ashampoo WinOptimizer co ciekawe, to nie tylko moduły optymalizujące system. To również benchmarki wydajności systemu, czy dysku twardego (a także jego optymalizacja), moduł do kasacji duplikatów plików, tworzenie i przywracanie kopii zapasowych plików i systemu, moduł do kontroli prywatności na systemie Windows 10, czy nawet menadżer czcionek. Zwykle tego typu funkcjonalności wymagają oddzielnych programów. Tutaj mamy wszystko w zakresie jednego oprogramowania.

Ashampoo WinOptimizer w najnowszej wersji pobierzesz tutaj .

Możesz również spróbować darmowej edycji aplikacji o nieco ograniczonej funkcjonalności - Ashampoo WinOpimizer Free ściągniesz w tym miejscu .

5/55/5 sciagnij.pl

Nazwa aplikacji: Ashampoo Win Optimizer Platformy: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 Cena: ok. 49$ (niższa cena dla zarejestrowanych użytkowników) Wersja testowa: tak, 30-dniowy okres testowy Języki: angielski, polski

Więcej o: