Overwatch: jak zagrać na serwerze testowym - dostęp do przedpremierowej zawartości [Poradnik]

Blizzard umożliwia każdemu posiadaczowi gry Overwatch na PC przetestowanie nadchodzących aktualizacji i nowości. Wystarczy pobrać wersję gry z dostępem do tzw. serwera testowego. Jak to zrobić przeczytacie w naszym krótkim poradniku.

Jak pobrać wersję gry Overwatch z dostępem do serwera testowego?

1. W kliencie Battle.net w karcie Overwatch nad przyciskiem Play klikniemy na rozwijany panel z regionem.

2. Znajdujemy tam pozycję PST: Overwatch, a następnie klikamy na przycisk Instaluj.

3. Czekamy na pobranie nowej wersji gry. Jest to zupełnie osobny folder z grą i osobne pliki, dlatego de facto trzeba grę pobrać ponownie, jeśli mamy zainstalowaną standardową wersję Overwatcha na dysku.

Overwatch - dostęp do serwerów testowych z nową zawartościąOverwatch - dostęp do serwerów testowych z nową zawartością Blizzard Blizzard

Czym jest Overwatch w wersji PST (Public Server Test)?

Overwatch PST to specjalna wersja gry, będąca wręcz osobnym klientem, która daje dostęp do osobnych serwerów na których implementowane są przed oficjalną premierą usprawnienia, patche i nowości w rozgrywce. Dzięki temu gracze mogą aktywnie uczestniczyć w otwartych testach nadchodzących aktualizacji (beta).

Przykładowo gra Overwatch nie miała po premierze trybu rankingowego, lecz gracze pobierając grę Overwatch w wersji PST mogli dużo wcześniej niż została opublikowana oficjalna aktualizacja do gry, przekonać się jak działał system rankingowy.

Osiągnięcia i postępy jakich gracz dokona na serwerach testowych nie przenoszą się do oficjalnej wersji gry Overwatch. Blizzard ponadto zastrzega sobie prawo do restartowania statystyk i progresów osiągniętych wewnątrz testowej wersji gry (wszystkie postępy dokonane w standardowej wersji zostają jednak nienaruszone).

Zobacz także: - Tapety na pulpit z gry Overwatch do pobrania ; - Overwatch - fan kit do pobrania ; - aplikacja startowa Battle.net ; - Battle.net mobile authenticator .

Więcej o: