Borderlands 2 - jak grać? Poradnik do gry

Borderlands 2 to następca tytułu, który został w przez wielu graczy nazwany "Diablo w FPP". Co prawda porównanie to jest dość luźne, ale jednak daje jakieś wyobrażenie o grze. "Dwójka" jest bigger, better and more badass. Nie jest to też tytuł łatwy, a tym samy dla zaczynających zabawę kilka porad.

1. Poszukaj znajomych Co prawda pierwszą część gry bez najmniejszych problemów można było skończyć samemu, nawet na wyższym poziomie trudności, to jednak gra ze znajomymi sprawia więcej radości i jest po prostu łatwiejsza. Tym razem postacie są bardziej zróżnicowane, mają unikalne możliwości, które przydają się w walce. Drużyna złożona z indywidualności ma po prostu większe szanse na sukces. Warto też dobrać osoby tak, abyśmy mogli im zaufać i aby nie było problemów z dzieleniem się lootem.

Gearbox

2. Uwaga na czas! Na początek warto wspomnieć, że możemy sobie ustawić listę questów według zadań głównych lub dodatkowych, niekoniecznych do ukończenia gry. Niektóre z zadań są naprawdę długie, co trzeba mieć na uwadze, zanim zaczniemy je wypełniać. Dlaczego jest to istotne? Otóż nie możemy zrobić zapisu / save'a w trakcie. To znaczy możemy, ale później, po ponownym uruchomieniu zaczniemy przy pierwszym checkpoincie / punkcie kontrolnym. Dlatego przemyślmy to i rozsądnie dysponujmy czasem.

3. Forver alone Jeśli nie mamy z kim pograć, albo po prostu chcemy samemu rozpocząć i ukończyć grę - najważniejszy jest dobry wybór klasy. Niezłym pomysłem jest sprawdzenie kilku przed "właściwą" rozgrywką. Dobrym pomysłem na początek jest Axton z uwagi na jego działko, które ma spory zasięg i potrafi dać oddech od nacierających przeciwników.

Gearbox

4. Nie omijaj niczego Jak już wiemy, gra jest pełna questów - zarówno pobocznych jak i dodatkowych. Nie warto ominąć żadnego z tych drugich. Co prawda czasem chętnie po prostu sprawdzilibyśmy jak potoczy się scenariusz, ale fabuła nie jest aż tak istotna w tej grze. Znacznie ważniejsze mieć solidną, dobrze przypakowaną postać. A to właśnie dają questy dodatkowe. Każdy poziom więcej to po prostu lepsza szansa na przeżycie walki z bossem z zadań będących tymi głównymi. Poza tym - poznamy lepiej planetę i nie raz uśmiechniemy się z powodu wykonywanego questu.

5. Loot Nie podnoś wszystkiego. Gra jest absolutnie pełna wszelakich broni i innych rzeczy związanych z walką, które można znaleźć na każdym kroku. Ale na pewno nie jest dobrym pomysłem zbierać co się da. Przyjrzyjmy się uważnie statystykom, sprawdźmy, czy np. dany pistolet jest lepszy od posiadanego, a także nie nośmy niczego poniżej pewnego ustalonego przez siebie limitu wartości, który z czasem warto zwiększać.

Gearbox

6. Zaplanuj dobrze drzewko rozwoju Drzewko rozwoju naszej postaci jest zaplanowane tak, aby najpierw dostać mniej istotną umiejętność, a potem coś bardzo fajnego, lub przeciwnie - na początku coś dobrego, ale potem na mocniejsze rzeczy trzeba troszkę poczekać. Tym samym warto dobrze przyjrzeć się, co oferuje nasz bohater do ulepszenia i zaplanować to z wyprzedzeniem. Nie da się określić co i jak, bo każdy ma swój styl grania. Przyjrzyjmy się dobrze i wybierzmy to, co najbardziej nam pasuje.

Sprawdź także: - spolszczenie do gry Borderlands ; - Tales for the Borderlands - pobierz demo gry .

Więcej o: