Windows 10 z ogromną aktualizacją "Anniversary Update"

Jako, że niedługo zbliżają się pierwsze urodziny systemu Windows 10, Microsoft zapowiedział z tej okazji ogromny zestaw aktualizacji dla systemu nazwany "Windows 10 Anniversary Update". AKTUALIZACJA: łatka zaczyna się już pojawiać na niektórych komputerach, warto więc sprawdzić ustawienia, by przekonać się, czy jest już dostępna i dla Was.

W skład debiutującej 2 sierpnia aktualizacji dla systemu Windows 10, wchodzić będą rozmaite poprawki - mniejsze i większe, lecz również nowe funkcjonalności - zarówno dla indywidualnych, jak i biznesowych użytkowników, w tym wsparcie dla Windows Ink, znaczne nowości w Windows Store, w tym możliwość "Play Anywhere" pozwalająca użytkownikom Windows 10 i Xboxa One, na kupienie produktu raz i granie na obu platformach na jednej licencji, a także granie z innymi graczami w trybie współpracy online między platformami Windows i Xbox. To także szereg usprawnień w nowej przeglądarce Microsoft Edge, która dosyć systematycznie zaczyna się rozwijać.

Windows 10 szturmem zaczyna istnieć na nowych i obecnych urządzeniach. Jednymi z powodów tej sytuacji są niskie wymagania systemu , jak i możliwość darmowej aktualizacji Windows 7 i 8.1 do dziesiątki , którą możecie wykorzystać do końca lipca .

Windows 10 z nowymi funkcjamiWindows 10 z nowymi funkcjami Windows 10 z nowymi funkcjami Windows 10 z nowymi funkcjami

AKTUALIZACJA:

Ogromy "Anniversary Update" jest już dostępny. Zaczyna pojawiać się "falami", a więc niekoniecznie będzie już dostępny na Waszym komputerze. Nam udało się wczoraj pobrać i zainstalować aktualizację - spokojnie, nie waży dość dużo, więc powinna się raczej szybko pobrać, natomiast sam proces instalacji aktualizacji nieco trwa. Podczas aktualizacji uruchamia się ekran podobny do ekranu jaki mogliśmy widzieć podczas instalacji dziesiątki, który informuje nas o postępach operacji. Po kilku ponownych uruchomieniach komputera, nasz system znowu jest gotowy do pracy. Na pierwszy rzut oka pojawia się kilka zmian w wyglądzie systemu - na pasku powiadomień od teraz widoczna jest liczba informująca o ilości nowych informacji, a na dodatek nieco przemodelowany został wygląd ekraniku uruchamianego po naciśnięciu start (wg nas nieco na minus). Co ciekawe aktualizacja przywraca wszystkie domyślne aplikacje Windows 10, więc jeśli ich nie chcemy czekać nas będzie ponowne ich usuwanie...

Wg niektórych użytkowników "Anniversary Update" wymaga całkiem sporej ilości wolnego miejsca na dysku z systemem, warto więc wcześniej nieco uprzątnąć dysk usuwając niepotrzebne aplikacje lub oczyścić go ze zbędnych plików tymczasowych. Microsoft przy okazji nowej aktualizacji wypuścił materiał promocyjny, w którym ładnie wyjaśnia zestaw nowości w nowym updacie na PC i Xboxie One (tak, konsola Microsoftu również otrzymała w gratisie aktualizacje).

 
Więcej o: