Pokemon GO: jak grać? Poradnik do gry

Przedstawiamy kilka porad dotyczących bycia trenerem Pokemonów w aplikacji mobilnej Pokemon GO na Androida i iOS.

1. Gdzie pobrać Pokemon GO na Androida lub iOS?

Tak, to dobre pierwsze pytanie. Naszą przygodę z Pokemon GO można zacząć poprzez pobranie aplikacji na nasze urządzenie z tego miejsca . Należy jednak wiedzieć, że aby móc zagrać nasze urządzenie musi posiadać system Android w wersji 4.4 lub nowszej, bądź iOS w wersji 8.0 lub nowszej. Wśród minimalnych wymagań są jeszcze ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, dostępna lokalizacja GPS i żyroskop do funkcji rozszerzonej rzeczywistości. Pełne wymagania sprzętowe przeczytacie tutaj .

< Pokemon GO na Androida i iOS pobierzesz tutaj >

Pokemon GOPokemon GO Pokemon GO Pokemon GO

2. Pomysł o idealnym imieniu trenera Pokemonów.

Wybierając imię dla swojej postaci nie możemy wpisać nazwy, która już się powtarza. Niestety. Jeśli więc chcecie wpisać tam swoje imię możecie spotkać się z rozczarowaniem, jako że istnieje pewnie już tysiące innych graczy Pokemon GO, którzy chcieli wprowadzić takie same imię jak Wasze. Warto więc wymyślić sobie jakiegoś zwariowanego nicka, żeby nie skończyć potem z nazwą trenera wyglądającą jak Imię100456.

3. Decydując się na grę, musisz liczyć się z tym, że będzie konieczne wyjście z domu!

Szok, prawda? Pokemon GO to gra, która jako główne założenie przyjęła, że musimy korzystać z geolokalizacji i na podstawie tego oferuje nam różne wirtualne rzeczy. Np. na naszym podwórku może być miejsce w którym złapiemy rzadkiego Pokemona, ale sklep z Pokeballami znajdziemy dopiero na drugiej połowie miasta. Można przecież mieć smartfona zawsze przy sobie i posprawdzać co znajduje się w okolicy kiedy idziemy do sklepu, do pracy, czy na wycieczkę.

Pokemon GOPokemon GO Pokemon GO Pokemon GO

4. Naładuj swój telefon lub trzymaj przy sobie powerbanka.

Pokemon GO podczas rozgrywki korzysta na raz z wielu podzespołów naszego smartfona - pobierana jest energia jako że pracuje procesor, układ graficzny, GPS, a czasem nawet i kamera plus żyroskop. To wszystko potrafi dosyć mocno "zjeść" zasoby baterii naszego urządzenia z Androidem lub iOS. Warto więc przed wyjściem na dłuższe polowanie na Pokemony naładować urządzenie lub wziąć ze sobą powerbanka, dzięki któremu będziemy mogli na bieżąco doładować urządzenie (warto też pamiętać, by ładować powerbanka co jakiś czas, hihi).

5. Patrz przed siebie podczas gry w Pokemon GO!

Nie chcesz przecież, żeby wspominano o Tobie w wiadomościach bo potrącił Cię samochód podczas łapania Pikachu. Nie patrzenie przed siebie i nie rozglądanie się na nasze otoczenie, bo wpatrujemy się jak zaklęci w ekran naszego smartfona, jest bardzo niebezpieczne! Na kilka dni po zagranicznej premierze Pokemon GO zanotowano kilkanaście wypadków drogowych wśród osób łapiących Pokemony, a także zanotowano przypadki napadów, czy kradzieży na osobach nie odrywających wzroku od ekranu. Pamiętajcie o tym by podczas gry zachować należytą ostrożność i zachowywać się bezpiecznie przebywając na dworze, a zwłaszcza podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych i chodniki.

Pokemon GOPokemon GO Pokemon GO Pokemon GO

6. Gdzie znaleźć więcej informacji o tych wszystkich Pokemonach?

Jeśli chcesz wiedzieć ogólnie o wszystkich rodzajach Pokemonów, ich historie i możliwe ewolucje to polecamy serwis Bulbapedia , który od wielu lat jest rozwijany przez zaangażowaną społeczność z całego świata. To swego rodzaju wikipedia poświęcona jedynie uniwersum Pokemonów. Można spróbować też obejrzeć serial animowany Pokemon - kilka sezonów dostępnych jest aktualnie na platformie Netflix , lub pograć w klasyczne odsłony gry dostępne na przenośnych konsolach Nintendo - od pierwszego GameBoy'a, aż po najnowszą konsolę Nintendo 3DS.

Złap je, złap je, czy już są? Czy już wszystkie są? Pokemon!

Więcej informacji na temat gry Pokemon GO przeczytacie w naszym specjalnym dziale poświęconym produkcji studia Niantic i The Pokemon Company.

Pokemon GO dostępne jest do pobrania w naszej bazie programów sciagnij.pl  w tym miejscu , a jeśli chcecie przeczytać poradnik o tym jak zainstalować grę -  zapraszamy tutaj , z kolei poradnik początkującego trenera pokemonów  przeczytacie w tym miejscu .

Więcej o: