SnagIt - kilka sposobów na zrzuty ekranu

SnagIt to jedna z najlepszych aplikacji do tworzenia zrzutów ekranu oraz screencastów, jaką znaleźć możemy w internecie.

Aplikacja pozwala na przygotowywanie zrzutów ekranowych w kilku postaciach. W zależności od potrzeb, będziemy mogli przechwytywać wybrany, niewielki obszar ekranu, całe okno wraz z obramowaniami, pojedynczy obiekt, widok strony, czy nawet cały ekran.

Ale to tylko zalążek tego, co osiągnąć możemy z pomocą programu. Dzięki niej, nagramy wszystko to, co w danym momencie wykonujemy na ekranie. Przydatna sprawa, jeśli przygotowujemy filmy instruktażowe, samouczki lub zgłaszamy błąd programu.

SnagIt oddaje nam również narzędzia, które pozwolą przechwycić tekst z edytowanego dokumentu lub zgrać wszystkie zdjęcia z oglądanej właśnie strony internetowej.

To jednak wciąż nie koniec możliwości programu. SnagIt posiada wbudowany edytor zdjęć i tekstu, pozwalający nam poddać dopiero co zrobione zrzuty prostej obróbce (dodać kształt do obrazka, zmienić ilość kolorów, nałożyć maskę, czy zmienić format kompresji pliku).

Poza edytorem znajdziemy w nim także proste narzędzie do katalogowania obrazów oraz przybornik, ukryty zawsze w górnej części paska tytułu aplikacji.

Dla dociekliwych dodamy jeszcze, że aplikacja skupia w sobie również dwa inne moduły. Jeden do hurtowej zmiany parametrów zdjęć i drugi, do tworzenia zrzutów ekranu w określonych odstępach czasu.

Oczywiście nie śmiemy twierdzić, że aplikacja jest bezkonkurencyjna. Było by stanowczo za daleko posunięte twierdzenie. Jednak z czystym sumieniem powiedzieć można, że w swoim środowisku, to ona wyznacza standardy.

Zachęcamy do zapoznania się z programem. Nie ma on co prawca polskiej nakładki językowej, ale mimo to jego obsługa jest prosta, a zabawa z nim przypomina bardziej pracę z Officem 2007 (to za sprawą stylu menu, wzorowanym na aplikacji Microsoftu), niż z jakimkolwiek edytorem graficznym.

Producent/dystrybutor: TechSmith Corporation

Data dodania: 2008-06-10

Rozmiar pliku: 21,41 MB

Nazwa pliku: snagit.exe

Licencja / cena: Trial

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/2003/Vista

Kamil Szymański

Więcej o: