Flock przechodzi z obozu Firefoksa do Google Chrome

Twórcy społecznościowej przeglądarki Flock poinformowali o planach zmiany silnika na jakim działa przeglądarka z Mozilli na Google Chrome.

Pierwsza publiczna wersja Flocka ujrzała światło dzienne w październiku 2005 roku. Od tamtej pory internauci pobrali ją siedem milionów razy. Nie przełożyło się to jednak na popularnośc przeglądarki ani na odpowiednio wysokie dochody z umów z właścicielami wyszukiwarek. Z nieoficjalnych informacji wynika, że taki krok twórców Flocka spowodowany jest zupełnym brakiem zainteresowania ze strony Mozilli - podaje serwis TechCrunch.

Zarówno engine Mozilli (Gecko) jak i Google Chrome jest open source'owy więc każdy może, jeśli potrafi, wziąć kod programu i na jego bazie zbudować nową przeglądarkę. Twórcy Flocka stworzyli przeglądarkę która domyślnie posiada narzędzia, dzięki którym możemy łatwo skorzystać z wielu popularnych serwisów społecznościowych: YouTube, Facebook, Flickr. Prosto z Flocka możemy blogować lub czytać wiadomości poprzez czytnik RSS. Zmiana silnika daje również nadzieje na przyśpieszenie działania przeglądarki Flock, która do demonów szybkości nie należy.

Największy problem twórców Flocka w tej chwili jest to, że Google Chrome dostępny jest tylko na jedną platformę - Windows. Nad wersjami na Linuksa i Mac OS X prace dopiero trwają. Z tego powodu najnowsza wersja Flocka 2.1 będzie się opierać na silniku Mozilli.

Ściągnij Flock