Doskonały komputer w minimalistycznej formie bez plątaniny kabli - zaskakuje wydajnością

Jaki komputer wybrać, by zapewnić sobie wygodę? Moc podzespołów to jedno, ale liczy się też forma. Okazuje się, że minimalizm i styl da się połączyć z wydajnością. Na rynku jest dostępna nowa wersja urządzenia, które sprawdzi się zarówno do zadań służbowych jak i jako centrum domowej rozrywki. Potęga dawno nie miała tak gustownej formy!

Praca w domu, bez względu na to, czy ma charakter stały, czy okazjonalny, wymaga odpowiedniego sprzętu. Na rynku jest wiele urządzeń, które mają swoje konkretne cechy. Warto wiedzieć, że rozwiązań, które pozwolą na komfortowe i wygodne realizowanie zadań, jest na rynku sporo. Oprócz tradycyjnych komputerów stacjonarnych i laptopów dostępne są i inne urządzenia. Łączą w sobie cechy obu sprzętów - z jednej strony cechują się niebywałą wręcz wydajnością, z drugiej kompaktową konstrukcją.

Takim wyjątkowym urządzeniem jest Lenovo IdeaCentre AIO 3 szóstej generacji. AIO oznacza komputer typu All-In-One. Najprościej można opisać go jako monitor z wbudowanym komputerem.

Lenovo IdeaCentre AIO 3Lenovo IdeaCentre AIO 3 Materiał promocyjny

Unikatowy design

Projektanci Lenovo zadbali nie tylko o to, by IdeaCentre AIO 3 zajmowało mało miejsca i nie wymagało plątaniny kabli. W domowo-biurową przestrzeń urządzenie wpasowuje się dzięki dbałości o detale takie jak kolor obudowy. Do wyboru są dwie opcje - Terrazo White (biała) i Raven Black (czarna). W połączeniu z wyjątkowo cienkimi ramkami to najlepszy dowód na to, że projektanci chcieli, by sprzęt był też ozdobą domowego biura czy centrum rozrywki. Smukłe, minimalistyczne, eleganckie, nowoczesne urządzenie będzie pasować do wnętrza  i komponować się z jego elementami.

Całości dopełnia pasująca do całości myszka i klawiatura - również dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych. Kupując IdeaCentre AIO 3 nie trzeba więc martwić się o koszty związane z zakupem tych niezbędnych peryferiów. Ani szukać czegoś, co nie będzie psuło wizualnej koncepcji projektantów - otrzymujemy urządzenie kompletne i spójne.

O tym, że projektanci myśleli o wszystkich aspektach związanych z pracą w domu, świadczy nawet miejsce do przechowywania drobiazgów sprytnie ukryte w podstawie. Udało im się też subtelnie ukryć wszelkie potrzebne użytkownikowi porty z tyłu urządzenia. Wystające napędy, kable, peryferia, będą więc schowane i nie „zagracą" naszego biurka.

AIO z potężną mocą w środku

Inżynierowie Lenovo włożyli sporo wysiłku, by w niewielkiej, zajmującej mało miejsca na biurku, formie zamknąć wyjątkowo wydajne komponenty. Idea została wdrożona w życie z całkowitym sukcesem.

Minimalistyczne, stylowe urządzenie dysponuje wyjątkowo wydajnym procesorem Intel 11. generacji lub AMD z serii Ryzen 5. To jedna z najbardziej udanych konstrukcji z powodzeniem wykorzystywana w maszynach stacjonarnych, uznawana przez ekspertów za przełomową dla całej branży.

Wydajność zapewniają odpowiednio dobrane inne podzespoły. Mamy tu zarówno szybki dysk SSD o pojemności 512GB jak i porty USB, w tym w standardzie 3.1. Projektanci Lenovo wiedząc, jak ważna jest szybka transmisja danych, zwiększyli szybkość transferu do 10 GB na sekundę. Pobranie zawartości z przenośnego dysku - na którym zapisaliśmy pliki z pracy lub szkoły - to kwestia sekund.

Lenovo IdeaCentre AIO 3Lenovo IdeaCentre AIO 3 Materiał promocyjny

Domowe biuro zawsze pod ręką

Lenovo IdeaCentre AIO 3 szóstej generacji to wielozadaniowy „potwór", który stworzony jest m.in. po to, by sprostać zadaniom związanych z pracą biurową. Szybka karta w standardzie 1000 Mbit jest w pełni kompatybilna z technologią światłowodową, dzięki czemu zebrania online, wysyłanie czy pobieranie sporych plików, nie będą problemem.

W pracy sprawdzi się też wyjątkowa kamera o rozdzielczości 5Mb wbudowana w górną krawędź monitora. Dzięki systemu rozpoznawania twarzy przyspiesza logowanie do systemu - wystarczy spojrzeć w obiektyw, by nie musieć wpisywać żadnych kodów i haseł. Kamera została zaprojektowana z dbałością o kwestie prywatności, bo samodzielnie wysuwa się lub chowa - w zależności od tego, czy chcemy z niej korzystać.

Ekran stworzony nie tylko do pracy, ale i rozrywki

Małe rozmiary na biurku nie oznaczają jednak małej przestrzeni roboczej. IdeaCentre AIO 3 szóstej generacji wyposażono bowiem w spory, liczący aż 27 cali ekran o rozdzielczości Full HD. Ostry, jasny obraz sprawdzi się w każdych warunkach.

Funkcjonalność urządzenia można podnieść jeszcze bardziej, zamawiając wersję z dotykowym ekranem. To rozwiązanie sprawdzi się w wielu zadaniach związanych z pracą. Wideokonferencje, zebrania online, rozmowy głosowe czy z wykorzystaniem wideo, nie będą wymagały podłączania dodatkowych urządzeń koniecznych w przypadku tradycyjnego komputera stacjonarnego.

Warto podkreślić też proporcje. Szeroki monitor sprawia, że przestrzeń roboczą łatwiej wykorzystać. Codzienna praca jest przecież związana z wyświetlaniem wielu okien i aplikacji. Potężny procesor wbudowany w AIO stworzone przez Lenovo to jedno, a monitor, który pozwala zapanować nad zadaniami do wykonania, to drugie.

Centrum domowej rozrywki

Komputer, z którego korzystamy w domu, nie służy tylko do pracy. Dlatego inżynierowie Lenovo zdecydowali się wybrać ekran o wyjątkowo nasyconej kolorystyce. Filmy, seriale czy gry zapewnią wyjątkowe doznania dzięki systemowi audio z certyfikatem Harman Kardon.

Mocne głośniki, odpowiednie sterowanie dźwiękiem sprawdzą się nie tylko podczas wsłuchiwania się w głos szefa na zebraniu, ale przy oglądaniu ulubionych seriali. I tu po raz kolejny sprawdzi się spora wielkość ekranu, która pozwoli cieszyć się rozrywką nawet z dystansu.

Wygoda i prostota. Lenovo pomyślało za ciebie

Cechą Lenovo Idea Centre AIO 3 szóstej generacji jest też wyjątkowa intuicyjność. Zapewnia ją m.in. funkcja Lenovo Vantage. Znacząco ułatwia ustawienia poszczególnych opcji urządzenia, dba o aktualizację sterowników, kwestie bezpieczeństwa.

Lenovo po raz kolejny udowodniło, że urządzenie typu All-In-One może być nie tylko eleganckie, piękne i minimalistyczne, ale potężne na tyle, by sprostać wszystkim wymaganiom. Praca, rozrywka, udział w zebraniach, oglądanie filmów i seriali, wszystko to dzięki urządzeniu Lenovo jest możliwe w komfortowych warunkach.

Więcej o: