Znany operator prezentuje dwa własne smartfony. Mają 5G i będą dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach

T-Mobile, w ramach ogólnoeuropejskiej premiery, zaprezentowało dwa smartfony wyprodukowane pod własną marką. To T Phone 5G i T Phone Pro 5G. Urządzenia wyróżniają się porządną specyfikacją, bardzo pojemnymi bateriami, obsługą sieci 5G, a także bardzo przystępnymi cenami.

Nie ma żadnych wątpliwości, że smartfony zupełnie zrewolucjonizowały sposób, w jaki komunikujemy się z innymi i korzystamy z dobrodziejstw cyfrowego świata. To przy ich pomocy słuchamy muzyki, robimy i oglądamy zdjęcia, konsumujemy treści wideo, czytamy najważniejsze wiadomości z kraju (a może i przede wszystkim) komunikujemy się z przyjaciółmi i bliskimi

Smartfony jako jedyne źródło internetu?

Smartfony – jako sprzęt relatywnie niedrogi – dla części osób (również w Polsce) są nierzadko jedynymi urządzeniami pozwalającymi na dostęp do internetu. Nie każdego stać bowiem na – najczęściej znacznie droższy – komputer. To właśnie dlatego smartfony, szczególnie w połączeniu z atrakcyjnymi ofertami abonamentowymi, stanowią dla niektórych jedyne źródło dostępu do cyfrowego świata.

5G rośnie w siłę

Jednocześnie – nawet wydając na urządzenie niewiele – konsumenci oczekują szybkiego połączenia z siecią, a najlepszym do tego sposobem jest oczywiście sieć 5G. Najnowsza sieć piątej generacji pozwala na dostęp do internetu z transferami liczonymi w setkach megabitów na sekundę. Korzystając z 5G, pobranie nowego odcinka serialu lub całego filmu zajmuje zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund.

5G stanowi także rozwiązanie niezwykle przyszłościowe. Sieć pozwala komunikować ze sobą miliony inteligentnych urządzeń w ramach smart home, w przyszłości pozwoli też na bezpieczną eksploatację autonomicznych samochodów lub pomoże w kilku innych dziedzinach, chociażby w medycynie.

Dla przeciętnego użytkownika tu i teraz liczy się przede wszystkim jedno. 5G pozwala na niczym nieograniczony dostęp do bardzo szybkiego internetu, w dodatku o każdej porze dnia i nocy. Do tej pory główną barierą była jednak cena pakietów z dostępem do 5G oraz samych smartfonów kompatybilnych z siecią piątej generacji.

Te problemy na szczęście odchodzą w zapomnienie. Dostęp do 5G oferuje już każdy z głównych operatorów w Polsce, często w bardzo atrakcyjnych cenowo ofertach, a smartfony z 5G stały się tańsze i dostępne dla niemalże każdego.

Widać to zresztą w danych telkomów. Jak podaje np. T-Mobile, na koniec drugiego kwartału 2020 roku w sieci sprzedanych zostało zaledwie 1 proc. smartfonów obsługujących technologię 5G. W analogicznym okresie 2021 roku liczba ta była już zdecydowanie większa i wynosiła 23 proc., a w połowie 2022 roku już połowa wszystkich sprzedanych smartfonów obsługiwała sieć najnowszej generacji.

T-Mobile pokazało dwa smartfony pod własną marką

Popyt na smartfony z dostępem do 5G jest więc zdecydowanie widoczny. Jednocześnie użytkownicy szukają urządzeń, które zaoferują im wszystkie najważniejsze funkcje w jak najniższej cenie. Chcąc połączyć te oczekiwania, sieć T-Mobile postanowiła zaprezentować dwa smartfony pod własną marką.

To Phone 5G i T Phone Pro 5G. Jak podkreślał podczas konferencji prasowej w Warszawie Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska, oba smartfony zostały od początku do końca zaprojektowane przez T-Mobile. Powstały jednak we współpracy z Google, czego owocem jest obecność czystego Androida na pokładzie.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Dlaczego dostęp do sieci 5G jest tak istotny w dzisiejszych czasach?

- Oba smartfony – jak mówili przedstawiciele T-Mobile – mają być przede wszystkim rozsądnym kompromisem pomiędzy możliwie najlepszą specyfikacją, a wciąż bardzo niską ceną. Oba oferują jednak dostęp do sieci 5G, co było jednym z głównych celów firmy.

Sercem urządzeń będzie stosunkowo szybki i bardzo popularny na tej półce cenowej procesor MediaTek Dimensity 700 wspierany przez 4 GB pamięci RAM w przypadku podstawowego modelu T Phone 5G lub 6 GB w przypadku wersji T Phone Pro 5G. Do tego odpowiednio 64 lub 128 GB pamięci RAM.

T-Mobile podkreśla również, że oba smartfony oferują dokładnie to, czego oczekują użytkownicy, bez zbędnych funkcji zawyżających cenę. Stąd obecność dużych ekranów o przekątnej 6,52 cala w wersji podstawowej i 6,82 cala w wersji Pro, pojemnych baterii (odpowiednio 4500 i 5000 mAh), które przełożą się na przynajmniej dwa dni pracy na jednym ładowaniu i bogatego zestawu aparatów, obejmującego m.in. aparat główny 50 Mpix i kamerkę do makro, a w wersji Pro dodatkowo aparat szerokokątny 5 Mpix.

T-mobile, materiał promocyjnyT-mobile, materiał promocyjny 

Poza tym, zadbano tu także o przydatne dodatki, które nie są dziś oczywistością w smartfonach - złącze słuchawkowe jack 3,5 mm oraz sloty na kartę pamięci MicroSD. Mamy też odporność na zachlapania IP52, czytniki linii papilarnych i możliwość odblokowania twarzą. W T Phonie Pro 5G jest też moduł NFC do płatności telefonem i ładowanie bezprzewodowe.

Cyfryzacja jest naszą przyszłością, dlatego jako T-Mobile Polska systematycznie rozwijamy infrastrukturę 5G i stawiamy na oferty z nielimitowanym internetem. Jednak by korzystać z dobrodziejstwa tych usług, potrzebne są również narzędzia – przystępne cenowo, ale i jakościowe; spełniające wszystkie potrzeby, ale i atrakcyjne. Dlatego cieszę się, że portfolio T-Mobile, jako pierwszego operatora w Polsce, powiększa się dzisiaj o nasze dwa jakościowe smartfony, dostępne na każdą kieszeń. Wspólnie z naszym partnerem, firmą Google, stworzyliśmy smartfony, które – mocno w to wierzę – przypadną Polakom do gustu i zwiększą dostęp 5G – powiedział Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.

Kiedy dostępne będą nowe smartfony?

Nowe smartfony T-Mobile będą dostępne na wolnym rynku w cenach 1099 zł za wersję podstawową i 1399 zł w przypadku wersji Pro. Zdecydowanie bardziej opłacalny będzie jednak ich zakup w abonamencie, szczególnie w ofercie "Bez limitu". Ceny po zniżkach będą wynosić odpowiednio 829 zł i 1069 zł. Smartfony pojawią się w polskich salonach T-Mobile już 5 października 2022 roku.

Więcej o: